طراحی سایت

مهارت های طراحی سایت

مهارت طراحی سایت

مهارت های طراحی سایت می تواند بسیار زیاد باشد. شاید شما به این فکر می کنید: طراحان وب چه می کنند یا طراحی وب چیست؟

از آنجا که فکر می کنید طراحی وب یک مسیر صحیح شغلی برای شماست ، نیاز دارید که به سوالات زیادی پاسخ دهید: واقعاً چه چیزی را باید بدانید؟ آیا باید برنامه نویسی یاد بگیرید؟ چه ابزارهایی را باید داشته باشید؟ در مورد مدیریت مشتری چطور؟

نگران نباشید! شروع به کار طراحی وب آسان تر از چیزی است که تصور می کنید. فقط کافی است با یادگیری این مهارت ها شروع کنید تا به تدریج مسیر خود را پیدا کنید.

۱. طراحی بصری

یکی از مهارت های طراحی سایت ، طراحی بصری می باشد. بدیهی است که شما نیاز به دانش طراحی دارید تا به یک طراح وب تبدیل شوید ، اما طراحی بصری روی محصولات دیجیتال متمرکز است ، بنابراین ممکن است متفاوت از آنچه انتظار دارید باشد. در این حالت ، اصول طراحی همان چیزی است که ظاهر و احساس یک سایت را تعیین می کند. آنها می توانند متناسب با تایپوگرافی ، سیستم های شبکه ، تا تئوری رنگ متغیر باشند.

۲. UX

در اینجا این اختصارات خنده دار آمده UX مخفف تجربه کاربر یا احساس مردم است هنگامی از وب سایت استفاده می کنند (آرام ، ناامید و غیره).باید وب سایتی طراحی کنید که به آنها کمک کند دقیقاً آنچه را که لازم دارند ، پیدا کنند.

برای انجام این کار ، شما در مورد کاربران خود تحقیق کرده و “personas” (پروفایل کاربران ایده آل خیالی) ایجاد خواهید کرد. صفحات و مطالب را با نقشه سایت مشخص خواهید کرد. مسیری را که کاربران در سایت شما در سایت شما طی می کنند، مشخص خواهید کرد. (به عنوان مثال ، آیا همیشه آنها مستقیماً روی رسانه های اجتماعی کلیک می کنند؟ یا آیا آنها فقط به دنبال اطلاعات تماس هستند؟) و برای طراحی قسمت های اصلی هر صفحه وب ، می توانید فریم های مستند ایجاد کنید. همه این مؤلفه ها برای تمرین طراحی تجربه کاربر ضروری هستند.

۳. نرم افزار طراحی

شما مانند هر صنعتگر ، برای انجام کارهای خود به ابزارهای مناسب نیاز دارید. دانستن راه خود در مورد استانداردهای صنعت در هر مورد بسیار مهم است. در حالی که طراحی وب سایت می تواند در یک مرورگر وب انجام شود ، ابزاری مانند Adobe Photoshop ، Illustrator و Sketch مواردی هستند که تقریباً همه طراحان برای قسمت های مهم کار خود از جمله ایجاد mockup و موارد دیگر از آنها استفاده می کنند و در اصلاح و بهبود عکسها. باید نحوه استفاده از آنها را بیاموزید.

۴. HTML

شاید تصور نمی کردید که یک طراح وب نیاز به دانستن نحوه کدگذاری دارد. اما امروزه برای بیشتر کارهای طراحی، یک مهارت مورد انتظار است. HTML مخفف HyperText Markup Language است ، همان زبان رمز نویسی است که برای قرار دادن محتوا در یک صفحه وب و ساختار آن استفاده می شود. این بدان معناست که چگونه می توانید یک دسته از کلمات را به عناوین ، پاراگراف ها و پاورقی ها تبدیل کنید. و همچنین نحوه دریافت محتوای “جالب” مانند عکس ها ، فیلم ها و گرافیک ها در وب سایت است.

۵. CSS

و سپس شریک HTML یعنی CSS یا  Cascading Style Sheets است.CSS کدی است که به مرورگرها می گوید چگونه قالب بندی و سبک HTML را برای یک صفحه وب انجام دهند. به عبارت دیگر ، این چیزی است که باعث می شود همه متن ها و سایر مطالب خوب به نظر برسند. با CSS می توانید رنگ ها را تنظیم کنید ، فونت ها را تغییر دهید ، یا یک پس زمینه خیره کننده اضافه کنید – و موارد دیگر! اینجاست که می توانید چشم ها را به خود جلب کنید و می توانید تم خلاقانه خود را در هر سایتی که ایجاد می کنید، قرار دهید.

جاوا اسکریپت

در حالی که می توانید با استفاده از HTML و CSS فقط طرح های خود را رمزگذاری کنید ، می توانید با استفاده از JavaScript نیز برنامه نویسی کنید. جاوا اسکریپت به شما امکان می دهد عناصر استاتیک را در سایت خود قرار دهید و آنها را جذاب نشان دهید.

مهارت های نرم (یا اسلحه های مخفی هر طراح وب نیاز دارد)

اکنون که بخش های مختلف طراحی وب را بررسی کرده اید، فقط باید با اجرای مدیریت صحیح خود وب سایت خود را سازمان یافته و موثر نشان دهید.

۶. ارتباطات

ایجاد یک ارتباط قوی با کاربر از مهارت های مهم طراحی سایت است. بدون ایجاد یک ارتباط قوی نمی توانید از ساختن وب سایتها درآمد کسب کنید.شما باید مخاطبان خود را به روز نگه دارید.

۷. سئو / بازاریابی دیجیتال / رسانه های اجتماعی

مجموعه مهارت های طراحی سایت و سئو (بهینه سازی موتور جستجو) ، بازاریابی دیجیتال و رسانه های اجتماعی ممکن است به نظر برسد بیشتر از یک طراح وب برای یک فروشنده بیشتر است. اما ، از آنجا که اینترنت راهی است که امروزه بسیاری از شرکت ها به فروش می رسند و از آنجا که شما نیز باید استعدادهای طراح وب خود را بفروشید (هنگامی که به دنبال شغل یا برای مشتری های آزاده هستید) ، باید سر خود را نیز دور آن بپیچید. . حتی دانستن اصول اولیه هر یک و یادآوری آنها برای مشتری و سایتهای شخصی خود باعث می شود تا در سفر طراح وب خود مسیری طولانی داشته باشید.

۸. مدیریت تجارت و مشتری

لازم نیست مدرک MBA داشته باشید، اما باید در مورد اهداف و امور مالی شغل خود ایده هایی داشته باشید تا بتوانید از آنها برای مدیریت کار خود استفاده کنید. و اگر شما به طور مستقیم برای مشتری ها طراحی وب انجام می دهید،باید برنامه ای برای جریان نقدی و پیشرفت پروژه در بلند مدت و کوتاه مدت داشته باشید.

 

منبع : skillcrush

اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *