عکاسی صنعتی

نمونه کارهای عکاسی صنعتی

ده نکته ضروری در عکاسی

سایت های صنعتی مکان های فوق العاده ای برای ایجاد تصاویر جذاب عکاسی هستند. کارخانه ها ، حیاط کشتی ، معادن و کارخانه های تولیدی مکان هایی هستند که می توانید برای عکاسی صنعتی به آنجا بروید.

عکاسی صنعتی نوعی عکاسی کاملا حرفه‌ای می‌باشد . عکاسی صنعتی عبارتست از عکسی که به صورت علمی و با مهارت ویژه ای گرفته می‌شود و امکان استفاده از در طراحی کاتالوگ و بروشور و به صورت کلی در چاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد. عکاس صنعتی در زمان گرفتن عکس، می‌داند تمرکز مخاطب را چگونه به بخشی از عکس جلب نماید. عکاسی صنعتی مانند سایر عکاسی‌های حرفه‌ای با تنظیم نور، زاویه و ذوق هنری رابطه مستقیم دارد.

از ماشین آلات ریز و درشت ، کارگران در حال کار، مناظر صنعتی بی حد و حصر و نورپردازی جذاب میتوانید تصاویر جذابی تهیه کنید.
در اینجا ۱۰ نکته برای شروع به کار عکاسی صنعتی آورده شده است.

۱۰. برای عکس به کجا برویم

اغلب ، شهرها در اطراف اماکن صنعتی رشد می کنند. این اماکن صنعتی اشتغال ایجاد کرده و منابع ارزشمندی را ارائه می دهند. و آنها به عنوان سابقه ای از تاریخ شهر محسوب می شوند.
بعضی اوقات ، شهرها و روستاها به دور از مکانهای صنعتی ایجاد می شوند و آنها را کمی سخت تر برای مکان یابی می کنند.
اگر پشته های دود ، سیلوهای بلند یا برج های خنک کننده را مشاهده می کنید ، مطمئنا یک مکان صنعتی را در این نزدیکی پیدا می کنید. بعضی وقت ها تردد کامیون ها نیز سرنخی است که شما در مسیر صحیحی قرار می دهد.
اما نیازی نیست که عکاسی صنعتی در مکانهای عظیم صنعتی باشد. کارخانه های کوچکتر ، اوراقچی ها یا کارهای فلزی نیز منابع عالی عکاسی صنعتی هستند.

سعی کنید با اوراقچی های اتومبیل محلی خود تماس بگیرید و سؤال کنید که آیا می توانید بروید و از آنها عکس بگیرید! خواهید دید که پیدا کردن مشتری های صنعتی چندان سخت نیست.
متوجه می شوید که بخش شرکت ها اغلب به عکس های حرفه ای کارخانه های فرآوری یا مراحل تولید آنها علاقه مند هستند.
آنها از اینها برای تبلیغات استفاده می کنند و این فرصت عالی برای عکاسی صنعتی است.

عکاسی صنعتی

۹. چگونه خود را ایمن نگه دارید

پژوهش

عکاسی صنعتی از اماکن صنعتی می تواند برای شما و سایر اطرافیان خطرناک باشد. اماکن صنعتی و اماکن ساختمانی از نظر عملکرد و قابلیت دسترسی متفاوت هستند. اما ایمنی باید در همه زمانها اولویت شماره یک باشد.
آشنایی با موقعیت آن محل بهترین روش برای برنامه ریزی است. اگر سایتی بالقوه را مشاهده کرده اید که می خواهید از آن عکس بگیرید ، آن را در Google Maps جستجو کنید. یا در وب سایت خود شرکت آن را بررسی کنید.

در صورت امکان ، رانندگی در محل و مشاهده مستقیم طرح نیز ایده خوبی است. فقط دقت کنید که از حفاظ ها رد نشوید یا وارد مناقع ممنوعه نشوید.
پس از انجام تحقیقات خود ، با مدیر آن در تماس باشید. هرگز بدون هماهنگی مزاحمت ایجاد نکنید.
بیشتر کارکنان از کمک کردن خوشحال می شوند، به خصوص اگر کپی تصاویر را به عنوان تشکر به آنها ارائه دهید.

در روز

پس از تحقیق،مواردی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. در عکاسی صنعتی پوشیدن لباس های مناسب در روز امری ضروری است. لباس آستین بلند و ضخیم ، به رنگ روشن با شلوار کامل و کفش های ضد آب بپوشید. اگر می توانید کلاه های فلزی بپوشید.

معمولاً مدیر ان مکان ،شخصی را می فرستد که شما را در اطراف محل اسکورت کند. همچنین ممکن است در صورت لزوم به شما یک کلاه ایمنی،یک ژاکت قابل رویت و محافظ چشم می دهند. مطمئن باشید که تمام تجهیزات ایمنی را در هر زمان همراه دارید.
به محیط زیست و کارگران صنعتی احترام بگذارید. احتمال وجود دارد که آنها در حین عکسبرداری شما کار سختی انجام دهند.
هر راهنمایی که به شما می دهند، رعایت کنید. به این ترتیب ، می توانید از مناطق خطر دور شوید و روی عکاسی صنعتی خود تمرکز کنید!

۸. تجهیزات

برای عکاسی صنعتی ، تجهیزات زیادی وجود دارد که می توان در کیف خود حمل کرد. تا حد ممکن کمترین ابزار را با خود بیاورید.
سایت های صنعتی اغلب کاملاً تاریک هستند و به سرعت شاتر آهسته و تریپاد احتیاج دارند.وسایل مورد نیاز را بسته بندی کنید.
در اینجا لیستی از تجهیزات مورد نیاز آورده شده است.

  • یک دوربین
  • کارت ظرفیت CF بزرگ
  • باتری دوربین
  • یک لنز (برای دستیابی به مناطق غیرقابل دسترسی لنز زوم را توصیه می شود)
  • مجموعه ای از لوله های فرمت برای عکاسی ماکرو
  • فلش و باتری های اضافه ی همراه با دوربین
  • سه پایه 

صنعتی

۷. جلوه های روشنایی جذاب را از دست ندهید 

همچنین عکاسی صنعتی فرصتی را برای جلوه های نورپردازی فراهم می کند که هرگز در هیچ جای دیگر مشاهده نخواهید کرد.
جرقه های ناشی از تجهیزات صنعتی ، نورپردازی مصنوعی کمیاب اما بسیار روشن ، فلز درخشان و روشنایی طبیعی که از طریق فلزهای مذاب ایجاد می شوند ، همه جلوه های تصویری متنوع و جذاب ایجاد می کنند.
برای طیف متغیر وضعیت روشنایی آماده باشید. یک سه پایه و فلاش را با خود بیاورید و نترسید که کمی در معرض ریسک آزمایش قرار بگیرید.

عکاسی

۶. گرفتن مناظر صنعتی

یکی از جنبه های قابل توجه در بسیاری از اماکن بزرگتر صنعتی ، ابعاد عالی آنها است. تسخیر عظمت سازه های صنعتی نکات شگفت انگیزی را نشان می دهد که ساخت و ساز مدرن می تواند به آن دست یابد.
زمانی که در حال عکاسی صنعتی هستید ، فراموش نکنید که از تصویر بزرگتر عکس بگیرید. چشم خود را از دوربین دور کنید و یک دید کلی از محیط اطراف خود داشته باشید.
با این کار شما برای امنیت بیشتر خود را با محیط خود آشنا خواهید کرد. و فرصت هایی را برای تمرکز روی چشم انداز کلی از دست نخواهید داد.

عکاسی صنعتی حرفه ای

۵. جزئیات را فراموش نکنید

تمرکز روی هر دو تصویر بزرگ و کوجک ب صورت هم زمان یک مهارت مهم در بسیاری از زمینه های عکاسی است .جزئیات پیچیده ای را برای موضوع فوری تر ارسال کنید.
سعی کنید لنز خود را روی ویژگی هایی مانند پیچ ​​و خم های زنگ زده ، فلز پیر و یا لکه های رنگ (که اغلب در علائم ایمنی یافت می شود) متمرکز کنید. اینها به شما کمک می کنند تا جذابیت بیشتر به بدنه کار خود اضافه کنید. جزئیاتی از این دست است که باعث ایجاد عمق و احساس تاکتیک در عکاسی صنعتی می شود.

عکاسی صنعتی خفن

۴. برای برانگیختن احساسات ، روی یک رنگ تمرکز کنید

رنگ سناریوها را زنده می کند. حتی در اعماق یک سایت صنعتی تاریک ، چشم ما طوری برنامه ریزی شده است که به سمت نواحی رنگی جذب شود. ترکیب رنگ در عکاسی صنعتی شما یک روش مؤثر برای ایجاد یک تصویر پویاتر است.
انسانها ذاتاً رنگ را با احساسات خاص مرتبط می کنند. رنگ های مختلف می توانند فضای خاصی را به یک عکس صنعتی اضافه کنند.
از جرقه های زرد رنگ، رنگ قرمز مثل رنگ فولاد مذاب یا رنگ های آبی رنگ تابش نور در روز استفاده کنید. از رنگ می توان برای تقویت داستان در پشت هر تصویر جداگانه استفاده کرد.

عکاسی صنعتی جذاب

۳. از کارگران تصویربرداری کنید

در عکاسی صنعتی عکس گرفتن از افراد در محل کار ممکن است ایجاد مزاحمت کند. اما اغلب مردم از گرفتن عکس خود خوشحال می شوند. فقط باید از آنها بپرسید.
اگر می خواهید درست در کنار کارگران عکس بگیرید ، شاید لازم باشد وسایل محافظ اضافی بپوشید. این احتمال وجود دارد که این امر بتواند عملکرد تجهیزات شما را دشوار کند.
بند گردن خود را مطمئن کنید و از یک پایه یا سطح جامد در جایی که می توانید استفاده کنید.

عکاسی صنعتی منحصربه فرد

۲. برای عکس های دراماتیک تر دیدگاه خود را تغییر دهید

عکاسی صنعتی این امکان را به بینندگان می دهد تا دنیایی را که ممکن است هرگز به صورت حضوری با آن روبرو نشوند ، مشاهده کنند. 
یک تصویر پرسپکتیو حرفه ای بیننده را در محل دوربین قرار می دهد. سعی کنید دوربین خود را روی زمین قرار دهید (خارج از محل کار کارگران). یا راه خود را به یک نقطه بلند و عکاسی از صحنه زیر بکشید.
می فهمید که دیدگاههای غیرمعمول جذابتر از یک دیدگاه استاندارد است.

عکاسی صنعتی قشنگ

۱. عکاسی از کارخانه های متروکه

مکان های صنعتی متروکه  سراسر جهان واقع شده اند. برخی در زلزه ها فرو می ریزند ، برخی دیگر با کمال تعجب دست نخورده هستند. گرچه بسیاری از آنها را به طور غیرقانونی تخریب می کنند ، اما هنوز هم بسیاری از آنها سوژه های عکاسی جذابی هستند.
اگر تصمیم گرفتید که برای عکاسی صنعتی به یکی از این مکان ها بروید ، ابتدا با مالک در تماس باشید.در غیر این صورت ممکن است جریمه شوید یا شما را به اداره پلیس تحویل دهند.

عکاسی از یک سایت صنعتی متروکه نیاز به احتیاط جدی دارد. شما یک افسر ایمنی نیستید. مواردی مانند شیشه شکسته و سطوح ناپایدار وجود دارد که می تواند خطرناک باشد.
اما بررسی چرخه زندگی صنعتی از طریق یک مکان متروکه یک جنبه جالب از عکاسی صنعتی است. فقط ابتدا مجوز بگیرید و با احتیاط عمل کنید.

عکاسی صنعتی زیبا

نتیجه

عکاسی صنعتی راهی عالی برای ایجاد بدنه جذاب کار است.چه مستند سازی از ماشین آلات سنگین باشد ، گرفتن پرتره از کارگران سخت کار و یا گرفتن جزئیات از منظره صنعتی باشد.
در حالی که عکاسی صنعتی ممکن است شما را از منطقه خود خارج کند ، اما ارزش سفر را دارد.برای حفظ امنیت شخصی ، دستورالعمل ها را دنبال کنید.

 

اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *