طراحی کاراکتر

طراحی کاراکتر روباه

نمونه کارهای طراحی کاراکتر

نوزده نکته اساسی در مورد طراحی کاراکتر

طراحی کاراکتر

برای طراحی کاراکتر خود از ابتدا ، تا حد زیادی به خلاقیت و زمان نیاز دارید. اگرچه بسیاری از کاراکتر های کلاسیک از طریق کارتون ، فیلم صنعتی و تبلیغات کاملاً آشنا هستند ، اما مهارت و تلاش زیادی در ساختن آنها استفاده شده است.

طراحی به دانش ایجاد یک طرح از تصویری ذهنی، خیالی یا واقعی گفته می‌شود. طراحی در معنای تخصصی، مفاهیم و کاربردهای متنوعی را دربر می‌گیرد، از این رو مانند واژهٔ هنر با یک تعریف مشخص نمی‌توان تمام جنبه‌های آن را بیان کرد.

از دست معروف سه انگشتی میکی ماوس – که برای اولین بار در دهه ۱۹۲۰ ساخته شد – گرفته تا سادگی ظریف هومر سیمپسون ، طراحی کاراکتر همیشه ساده بوده است.
اما گذشته از طراحی تمیز و ویژگی های قابل فهم ، چه چیز دیگری را باید برای طراحی کاراکتر خود در نظر بگیرید؟ دانستن اینکه چه چیزی اغراق آمیز است و چه بازی کردن ، چه چیزهایی برای افزودن به نشانه ای از پیش زمینه و عمق ، و چه کارهایی برای پیشرفت شخصیت وجود دارد.سپس مسئله فنی نحوه ترسیم طرح کاراکتر شما وجود دارد. اگر از آن در موشن گرافیک یا به عنوان بخشی از یک کارتون استفاده می شود ، باید مطمئن شوید که از هر زاویه ای بی نظیر است.

۰۱. جادو را از دست ندهید

طراحی کاراکتر کارتونی

مطمئن شوید که تمام جذابیت ها را از کاراکترهای خود جلا نمی دهید

بسیاری از طراحان ، پروژه خود را با طرح اولیه شروع می کنند. و اکثر طراحان موافقند که این غالباً در جایی صورت می گیرد که ماهیت کاراکتر دستگیر شود. بنابراین وقتی در حال طراحی خود هستید ، اطمینان حاصل کنید که آن جادو را از دست نمی دهید.

لوری روون می گوید: “من سعی می کنم به سبک نقاشی اصلی خود بچسبم ، زیرا غریزه این است که آن را امتحان کنم و آن را تمیز کنم . “من دوست ندارم احساس کنم که توسط شخصیت ها خلق شده ام ؛ دوست دارم احساس کنم به تازگی با آنها روبرو شده ام.”

Pernille Ørum می گوید: “وقتی شروع به طراحی کاراکتر خود می کنید ، درگیر جزئیات نشوید .تصمیم بگیرید که با چه می خواهید ارتباط برقرار کنید ، سپس طرح هایی بی قاعده با حرکت ایجاد کنید. به محض شروع به محکم تر کردن نقاشی ، به صورت خودکار مقداری پویا را از دست می دهید ، بنابراین مهم است که زندگی به همان اندازه داشته باشید. در مراحل اولیه ممکن است. حرکت بعداً غیر ممکن است ، بنابراین مطمئن شوید که این در طرح اولیه است. “

۰۲. قدم از مواد مرجع فاصله بگیرید

برای طراحی  کرارکتر باید از چیزی الهام بگیرید ،با این حال باید یک طرح منحصر به فرد ایجاد کنید. بنابراین رابرت والاس – معروف به Parallel Teeth – پیشنهاد می کند که هنگام کار ، طرح های مرجع را در مقابل خود داشته باشید.
او می گوید: “اگر به چیزی نگاه کنید و سعی کنید آن را به یاد بیاورید ، به جای طرح قبلی طرحی جدید ایجاد می کنید.”

۰۳. در مورد کاراکترهای دیگر تحقیق کنید

بررسی اینکه چرا برخی از طراحی کاراکترها موفق می شوند اما برخی دیگر شکست می خورند ، می تواند مفید باشد.کاراکترهای مصور در همه جا ظاهر می شوند: در تبلیغات تلویزیونی، جعبه غلات ، علائم فروشگاه ، برچسب روی میوه ، انیمیشن در تلفن های همراه و موارد دیگر. این الگوهای شخصیت را مطالعه کنید و بررسی کنید که چه چیزی باعث موفقیت آنها شده است.
Ørum  توصیه می کند: “وقتی با کاراکترها کار می کنید باید از الگویی الهام بگیرید ، و می توانید در این باره تحقیق کنید. ذهن شما یک کتابخانه تصویری است. سعی کنید به اطرافیان خود توجه کنید – نحوه قدم زدن ، حرکات آنها ، چگونه آنها لباس می پوشند – و از آن در طراحی خود استفاده کنید. “

۰۴. از الگو های دیگری الهام بگیرید

ایده خوبی است که از مواردی فراتر از طراحی کاراکتر الگو بگیرید. روون می گوید: “من مراسم جفت گیری پرندگان را بسیار دوست دارم.”حرکت عجیب و غریب در رفتار یک کاراکتر می تواند آن را منحصر به فرد کند.
وی می افزاید: “هنگامی که من یک پروژه ای را شروع می کنم ، اغلب با این احساس که می خواهم بیرون بروم ، شروع می کنم.” این فرایند با فیلم برداری طراح از خود به عنوان مرجع شروع می شود و سعی می کند چیزی از حرکت یا وضعیت خود را به عنوان  الگو ثبت کند. الگوهای دیگر عبارتند از سرامیک – یک بافت ارگانیک و پالت رنگ خاموش باعث می شود احساس بالینی در کار او متوقف شود – و لباس های محلی.

۰۵. ایده اصلی را از دست ندهید 

طراحی کاراکتر بازی کامپیوتری

طرح های مورد علاقه ما می تواند روی ما تاثیر بگذارد. Cornelia Geppert ، مدیر عامل استودیوی indie games Jo-Mei ، با طراحی زیبا و منحصر به فرد شخصیت های بازی های ویدیویی ، از طرفداران بزرگ The Last Guardian است .
در یک لحظه یکی از اعضای تیمش به او گفت که طراحی Sea of ​​Solitude بسیار شبیه به The Last Guardian است. او نگاهی به آثار هنری اولیه خود انداخت و حسی به او دست داد که هنگام خلق آنها داشت.

۰۶. اغراق کنید

اغراق در ویژگی های تعریف کننده طراحی کاراکتر شما کمک می کند تا واقعی تر به نظر برسد. ویژگی های اغراق آمیز نیز به بینندگان کمک می کند تا ویژگی های اصلی کاراکتر را بهتر تشخیص دهند. اغراق در کاریکاتورهای کارتونی مهم است و به تأکید بر برخی خصوصیات شخصیتی کمک می کند. اگر شخصیت شما قوی است ، فقط به آن بازوهایی با اندازه معمولی ندهید ، آنها را بیش از حد معمول بزرگ کنید.تکنیک اغراق می تواند در مورد خصوصیات نیز به کار رود. فیلم خنده دار آنا مانتاریس شخصیت های روزمره را در موقعیت های دنیوی نشان می دهد و کارهایی را انجام می دهد که همه در خواب های  بد روزانه آن را مشاهده کرده ایم. او می گوید: “من فکر می کنم با انیمیشن هر چیزی سرگرم کننده است و مردم  آن را به عنوان واقعیت می پذیرند.با اعمال واقعی و زنده همه چیز پوچ به نظر می رسد. شما همچنین می توانید احساسات مردم را برانگیزید.”

۰۷. مخاطب کاراکتر شما کیست؟

طراحی

به مخاطبان خود فکر کنید. به عنوان مثال ، طراحی کاراکترهایی که برای کودکان خردسال انجام می شود ، معمولاً به همراه شکل های اصلی و رنگ های روشن طراحی می شوند. اگر در حال کار برای یک مشتری خاص هستید ، همانطور که هنرمند Aussie Nathan Jurevicius توضیح می دهد ، مخاطب هدف کاراکتر معمولاً از پیش تعیین شده است .

وی گفت: “طراحی کاراکترهای ساده معمولاً محدود کننده تر هستند اما این طور نیست که خلاقیت کمتری در طراحی آنها به کار رفته باشد. مشتری ها نیازهای خاصی دارند اما همچنین می خواهند من” کار “خود را انجام دهم. معمولاً ویژگی های اصلی و شخصیت کاراکتر مورد نظر را تجزیه و تحلیل می کنم. به عنوان مثال ، اگر چشم ها مهم هستند، پس من حداکثر کار طراحی را در اطراف صورت متمرکز خواهم کرد ، و این ویژگی اصلی را برجسته می کنم. “

۰۸. کاراکتر خود را متمایز کنید

کاراکتر کارتونی
شما می توانید یک میمون ، ربات یا هیولا را طراحی کنید. برای جلب توجه افراد ، طراحی کاراکتر شما باید به معنای بصری قوی و جالب باشد.

مت گورینگ هنگام ساختن سیمپسون ها ، می دانست که مجبور است چیزهای متفاوتی را به بینندگان عرضه کند. وی اظهار داشت که وقتی بینندگان از طریق کانال های تلویزیونی نمایش را می بینند ، رنگ پوست زرد غیرمعمول و روشن کاراکترها توجه آنها را جلب می کرد.

۰۹. سایه ایجاد کنید

کاراکتر بازی کامپیوتر

سایه به شما کمک می کند تا ژست کاراکتر را درک کنید. Ørum می گوید:”یکی دیگر از راه های خوب برای مشخص کردن کاراکتر و بهبود وضعیت آن ، تبدیل آن به یک سایه است که با این کار می توانید  ژست کاراکتر را واضح تر کنید. آیا احساسات کاراکتر را می فهمید و خط اکشن را می بینید؟ آیا می توان آن را ساده تر کرد؟ سعی کنید همه چیز را همپوشانی نکنید و اندام ها را جدا نگه دارید. .”

۱۰. خط عمل ایجاد کنید

طراحی گرافیک
یکی از جنبه های اساسی که باید هنگام طراحی کاراکتر در نظر بگیرید ، خط اکشن است. این همان چیزی است که جهت کاراکتر شما را تعیین می کند ، همچنین ابزاری برای ایجاد احساس در حرکات است. 

Ørum می گوید: “سعی کنید خط اکشن تمام راه را به سمت اندام ها بکشید.یک رقصنده باله نمونه خوبی است: آنها خط را از نوک انگشتان تا نوک سر کاراکتر می کشند. خط اکشن در کاراکترهایی با اندام کمتر دیده می شود ، به همین دلیل پری دریایی موضوع ایده آل برای ایجاد یک خط اکشن فوق العاده است. “

۱۱. آن را شخصی کنید

بازی ویدیویی Sea of ​​Solitude Geppert کاوش در تجربیات او در مورد تنهایی است. این بازی از تجربیات شخصی او به شمار می رود.بازی در اوایل سال پیش در E3 پیش روی مخاطبان قرار گرفت ، زیرا با تجربه ای جهانی و در عین حال به طرز عجیبی تابو سروکار دارد.
گپرت می گوید: “بهترین هنر مبتنی بر تجربیات شخصی است. این یک داستان ساختگی نیست ، حتی اگر خیلی منحصر به فرد باشد.”

طراحی کاراکتر روباه

Félicie Haymoz با Wes Anderson در هر دو انیمیشن او همکاری کرده است: Fantastic Mr. Fox و Isle of Dogs. هایموز وقتی مشغول طراحی کاراکتر جدید است ،مایل است که با بررسی وضعیت کاراکتر شروع کند. این مورد می تواند بر روی شخصیت کاراکتر تاثیر بگذارد. “من سعی می کنم وضعیت کاراکتر را به تصویر بکشم. آیا آنها به حالت قوز کرده اند ، یا مستقیم وبا افتخار نشسته اند؟” او همچنین متذکر می شود که حالت صورت در بیان وضعیت کاراکتر بسیار مهم است. 

۱۲. کیفیت خطوط را در نظر بگیرید

طراحی گرافیک کاراکتر

خطوط ترسیم شده ای که کاراکتر  شما را تشکیل می دهند، می توانند به روشی برای توصیف آن بروند. خطوط ضخیم ، یکنواخت ، نرم و گرد کاراکتری زیبا و قابل رویت را نشان دهد ، در حالی که خطوط تیز ، خراشیده و ناهموار به یک کاراکتر ناخوشایند و نامرتب اشاره کند.

Ørum توازن خطوط مستقیم و منحنی را توصیه می کند: “خطوط مستقیم و منحنی به کاراکتر شما نظم می دهند. یک خط مستقیم (یا یک خط ساده) چشم را به سرعت هدایت می کند ، در حالی که یک منحنی (یا یک خط دقیق) چشم را سرعت چشم را کم می کند . ”
همچنین تعادل حجم (تعادل بین فشار و اتساع )را نیز باید در نظر بگیرید. Ørum می گوید: “حتی یک نمایش خنثی می تواند با استفاده تعادل از این دو رویکرد ، چشم را به خود جلب کند و منجر به طراحی یک کاراکتر مؤثر و حرفه ای شود.”

۱۳- از طنز استفاده کنید

Rowan با به اشتراک گذاشتن کلیپ های طنز از کاراکترهای خود در اینستاگرام ، نام خود را رشد داد و در ادامه روی پروژه هایی برای دیزنی ، بی بی سی و MTV کار کرد و در این روند جایزه BAFTA به دست آورد.
دانستن چگونگی تنظیم این کلیپ از ناکامی ها و موفقیت های گذشته در صحنه ناشی می شود. 

۱۴. آن را ساده نگه دارید

Ørum علاوه بر اشاره به اغراق آمیز بودن طراحی بر سادگی آن تاکید می کند :”من همیشه سعی می کنم به سادگی هر چه تمام تر طراحی کنم و فقط از تعداد کمی خطوط و رنگ هایی را که اطلاعات لازم را منتقل می کند ، استفاده کنم. “

۱۵. تمام زوایا را در نظر بگیرید

طراحی کاراکتر

بسته به آنچه برای طراحی کاراکتر خود برنامه ریزی کرده اید ، ممکن است لازم باشد که از هر زاویه چگونه به نظر می رسد. یک کاراکتر به ظاهر مسطح می تواند شخصیت کاملاً جدیدی را بدست آورد اگر از یک طرف دیگری دیده شود.
اگر می خواهید آن را به یک کمیک استریپ ، یک هیلدای لا لوک پیرسون تبدیل کنید ، لازم است که نه تنها از همه زاویه ها معنا پیدا کنید ، بلکه منحصر به فرد به نظر برسد.
چگونه هیلدا را از پشت خود بکشیم بدون اینکه موهایش بلوز او را بپوشاند ، چگونه beret خود را از بالا بکشیم. بینی او باید چه شکلی داشته باشد و … اینها همه مسائلی بودند که پیرسون هنگام خلق کاراکتر خود با آن روبرو بود. این مشکلات در نهایت به راه حل های طراحی منجر شد.

۱۶. آن را به صورت سه بعدی بسازید

اگر کاراکتر شما در دنیای سه‌بعدی وجود داشته باشد ، مثلا به عنوان یک انیمیشن استفاده می شود یا حتی به عنوان یک اسباب بازی تولید می شود،  قد ، وزن و شکل ظاهری آن اهمیت زیادی دارد.
الکساندر می گوید: “حتی اگر کسی نیستید که به صورت سه بعدی کار می کند ، با تبدیل کاراکتر خود به سه بعدی می توانید چیزهای زیادی بیاموزید.” این بخش مهمی از فرایندی است که دانشجویان در آکادمی پیکوپلاسما دنبال می کنند.

۱۷. رنگ ها را با دقت انتخاب کنید

گرافیک

رنگ ها می توانند به برقراری ارتباط با شخصیت یک کاراکتر کمک کنند. به طور معمول ، رنگهای تیره مانند سیاه ، بنفش و خاکستری موارد بدی را با نیت های بدخواهانه ترسیم می کنند. 

رنگ های سبک مانند سفید ، بلوز ، سنجاق و زرد بیانگر بی گناهی و پاکی است. رنگهای قرمز و زرد ویژگیهای قهرمانانه به یک کاراکتر می دهند.
Ørum توضیح می دهد: “برای انتخاب رنگهای مؤثر ، درک قوانین اساسی رنگ مهم است. رنگهای اصلی ، فرعی و ثانویه و همچنین رنگهای تک رنگ و مکمل را بشناسید. یکی از تکنیک های تولید پالت رنگی مؤثر ، انتخاب دو رنگ مکمل و کار با آنها در یک طرح تک رنگ است.شما تعادل ایجاد خواهید کرد زیرا رنگهای مکمل باعث ایجاد پویایی می شوند ، در حالی که رنگهای تک رنگ احساس آرامش را به وجود می آورند. شما همچنین می توانید یک طرح رنگ سوم را امتحان کنید ، که یک رنگ سوم (به عنوان مثال بنفش ، نارنجی و سبز) را اضافه می کند ، و سپس با نسخه های تک رنگ آنها کار کنید . اما برای این که به خوبی کار کند ، نیاز به برنامه ریزی و مهارت بیشتری دارد. اگر اولین بار است که از آن رنگ استفاده می کنید ، سعی کنید آن را ساده نگه دارید. “

۱۸. مو را فراموش نکنید

طراحی گرافیک کاراکتر کارتونی

Ørum می گوید:” چند سال پیش من از طراحی مو متنفر بودم اما کم کم به آن علاقه پیدا کردم.پیش از این ، من کار کردن روی تمام جزئیات و جهت دادن موها را یک تلاش خسته کننده می پنداشتم. حالا بیشتر به آن به عنوان یک شکل بزرگ فکر می کنم که مانند یک پرچم در باد نشان دهنده و تأکید کننده بر حرکت کاراکتر است. در حالی که محل مو ها را تعیین می کنید،با ایجاد یک شکل بزرگ شروع کنید و آن را به بخش های کوچک تر تقسیم کنید. هر خط باید به تعیین حجم ، شکل و جهت مو کمک کند.”

۱۹. لوازم جانبی اضافه کنید

طراحی لباس برای کاراکتر می تواند به تأکید بر خصوصیات کاراکتر و پیشینه آنها کمک کند. به عنوان مثال ، لباس های ژولیده را می توان برای کاراکترهای ضعیف و لباس های درخشان و بلینگ را برای کاراکترهای ثروتمند استفاده کرد. لوازم جانبی همچنین می توانند پسوند واقعی تری از شخصیت کاراکتر شما باشند ، مانند یک طوطی که روی شانه دزدان دریایی یا یک کرم در جمجمه غول قرار دارد.

 

اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *