نمونه طراحی گرافیک جلد مجله

نمونه کارهای طراحی مجله

۱۰ نکته اساسی در طراحی مجله 

ما در این مقاله به چند نکته اساسی در طراحی مجله می پردازیم. 
مجله یا گاه‌نامه گونه‌ای کتابچهٔ دوره‌ای است که با چاپ مقاله‌های عمومی یا علمی به گسترش و اشاعهٔ اطلاعات، دانش و نتایج پژوهش‌ها دربارهٔ پیشرفت‌های جاری در یک حوزهٔ علمی خاص می‌پردازد. مقالهٔ علمی توسط پژوهشگر یا پژوهش گرانی نوشته می‌شود که پژوهش را انجام داده‌اند.

اگر مرورگرهای مسئله ای را بررسی نکنند ، هیچ وقت نمی توانید ان را در طراحی مجله خود استفاده کنید. برای فروش مجله خود به خوانندگان و دعوت از آنها برای جستجوی عمیق تر این نشریه ، طراحی یک کاور جذاب بسیار حیاتی است.

یک کاور زیبا نیازی نیست که حتما عجیب و غریب باشد.یک طیف رنگی با طرح بندی مناسب می تواند به نظر به روز و ارزان باشد. اما عناوین  متعادل ، همراه با فراخوان های گرافیکی ساده ، می توانند توجه افراد را به شکلی ظریف تر جلب کنند. 

از قاعده ABC استفاده کنید و به یک عنوان A (عنوان مجله) ، یک زیر عنوان (B) بزنید (عنوان تمرکز اصلی مقاله) ، و یک زیر عنوان کوچکتر(C) .تقریباً در هر مجله ای از این قانون در طرح جلد استفاده می شود. 

این عناوین را با یک عکس ساده و مناطقی از فضای سفید (جایی که هیچ متن و تصویری در آن قرار ندارد) طرح بندی کنید ، و یک چیدمان گرافیکی جذاب ایجاد کنید.

برای داشتن ظاهری جذاب و شیک از عکس های سیاه-سفید استفاده کنید. 

در این نمونه مجله ورزشی از سایه هایی از رنگ سفید استفاده می کند.

طرحی مجله

اجازه تعامل عکسها با تایپوگرافی نیز راهی عالی برای جلوه دادن جلد به صورت سه بعدی است و این تصور را می دهد که عکس در حال پرش از شماست. موضوع عکس را از پس زمینه جدا کنید و آنها را لایه بندی کنید تا قسمت هایی از سوژه در جلوی متن ، و دیگران در پشت قرار بگیرند.

برخی از طراحی های موثر مجله از رنگ بسیار کم استفاده می کنند ، اثبات می کنند که یک پاپ ساده و با یک رنگ جذاب می تواند برجسته تر از پالت رنگین کمانی باشد. 

استفاده از یک رنگ زیبا و عکاسی سیاه و سفید و متن تک رنگ برای مجلات و عناوین فناوری بسیار جالب به نظر می رسد. تایپوگرافی روشن ، آگهی ها و تقسیم کننده ها ، حاشیه ای اسپرت و مردانه به طرح ها می دهند. دستیابی به آن بسیار ساده است و یک روش عالی برای گرد هم آوردن کل طراحی مجله است.

یک پرتقال زرد یا داغ اسیدی را برای یک پاپ رنگی خوش بین که در عناوین ورزشی و مجلات مسافرتی عالی به نظر می رسد ، امتحان کنید. یا چرا آن را با آبی آسمانی مثل این پوشش مجله شیک خنک امتحان نمی کنید؟ 

مجله

یک رنگ قرمز جسورانه نیز واقعاً خسته کننده به نظر می رسد ، و خاصیت مدرن بودن به عکاسی سیاه و سفید قدیمی اضافه می کند.

طراحی

نکته اصلی انتخاب یک رنگ زیبا و استفاده کم از آن است. رنگ خود را بر روی همه چیز قرار ندهید.

۳. وقت خود را برای جذاب تر کردن مطالب خود صرف کنید

هنگامی که خواننده مجله را باز می کند ، صفحه فهرست اولین درگاه تماس آنها خواهد بود. این صفحه باید کاربردی باشد و به خواننده اجازه دهد بخش ها و مقالات را به راحتی پیدا کند ، اما همچنین مکان مناسبی برای ایجاد کمی خلاقیت است. 

اگر مجله شما دارای محتوای زیادی است ، محتویات خود را به یک صفحه محدود نکنید.آن در دو صفحه گسترش دهید. این کار به شما فضای کافی برای معرفی یک هدر بزرگ “محتوا” و بسیاری از تصاویر جذابرا می دهد. 

طراحی مجله زیبا

کلیه مطالب گسترده پخش شده بر روی نوعی از طرح شبکه شکل می گیرد ، اما مطمئناً نیازی به محدود کننده یا کسل کننده نیست. نگاهی به شبکه عکس نامنظم بکار رفته در مطالب این مجله ورزشی بیندازید – مخلوط تصاویر بزرگ و کوچک جالب به نظر می رسد هیجان انگیز نیست ، هرج و مرج است ، و برچسب های کشیده شده از روبان های زرد اسیدی به هر نمودار اضافه می کنند. تعداد صفحه های شیک و بزرگ که به رنگ سفید و سیاه تنظیم شده اند فوراً مشخص است و مرور محتوای مجله را به یک نسیم تبدیل می کند.

طراحی مجله قشنگ

تعداد مقالاتی را که در هر سطر یا ستون از طرح خود ارائه می کنید ، محدود کنید تا فضای بیشتری به هر مورد اختصاص داده شود و به حداکثر رساندن فضای سفید در طرح خود کمک کنید.

هنگام طراحی مجله خود ، انرژی خود را در ساخت صفحه محتویات خود به بهترین شکل و منظم ترین حالت ممکن متمرکز کنید. می توانید سبک ها و رنگ های تایپوگرافی را از مطالب بقیه بدارید و از این ها به عنوان پایه ای برای ایجاد یک جلوه خاص در کل مجله استفاده کنید. 

به یاد داشته باشید که صفحات محتویات مجلات برای کتاب ها یا گزارش ها بسیار متفاوت است. محتویات مجله باید پر از تصاویر جذاب و تایپوگرافی مهیج باشد تا خواننده را برای دیدن مطالب دیگر مجله مجذوب خود کند.

تمام قفسات مجلات را کنید و متوجه خواهید شد که بیشتر جلد ها از عکس ها زیاد استفاده می کنند. با این حال ، یک پوشش مصور می تواند بی نظیر و فوق العاده شیک به نظر برسد و برای عناوین فنی ، هنری و طراحی انتخابی عالی است. گرافیک های مسطح بسیار ساده است و می تواند مجله شما را به خصوص از نظر طراحی زیبا جلوه دهد. 

CorelDRAWبا Adobe Illustrator ،یا Inkscape آشنا شوید تا گرافیکی وکتور ایجاد کنید که می توانید با سهولت وارد طرح بندی InDesign خود شوید. 

وکتورها یک روش عالی برای بیان مفاهیم انتزاعی یا تخیلی هستند ، و در نتیجه انتخاب مناسبی برای مجلاتی است که به سبک معمول یا سلیقه زندگی نمی پردازند. نگاهی به جلد این مجله طراحی بیندازید – گرافیک انتزاعی چشم را به خود جلب می کند و مطمئناً مخاطب در دریایی از تصوایر زیبا غرق می کند.

طراحی مجله خفن

تصاویر ، چه وکتور و چه به صورت دستی ، کیفیت منحصر به فرد و دوست داشتنی را به شماره های ویژه یا نسخه های کلکسیونر اضافه می کنند.

استفاده از تصاویر به شما در ارتقاء هماهنگی در طراحی مجله کمک می کند. این باعث می شود مجله هایی که یک برند قوی دارند ،برای شرکت هایی مانند خطوط هوایی و خرده فروشان ، انتخاب خوبی برای تبلیغ باشند.

عناوینی مانند National Geographic و Esquire طرفداران بزرگی برای استفاده از اینفوگرافیک برای نشان دادن مقالات به روشی جالب تر و پیشرفته تر از قبل هستند. بسیاری از مجلات در حال دور شدن از طرح بندی مقاله های دارای متن سنگین هستند و از وب سایت ها و کتاب های الکترونیکی الهام می گیرند تا طرح های چاپی ایجاد کنند که به نظر می رسد تعاملی تر و جذاب تر باشد. 

نگاهی به این انتشار اینفوگرافیک جالب از یک الگوی مجله ورزشی بیندازید . 

این مقاله به نقاطی تقسیم می شود و در هر شماره یک نماد شش گوش و یک تصویر مربوطه قرار می گیرد. پخش مقاله باعث می شود کل طرح به شکلی غوطه ورتر و مانند پوستر به نظر برسد. 

حتی اگر شما در حال قالب بندی یک مقاله با متن زیاد هستید ، سعی کنید با اضافه کردن فراخوان ها و نقل قول هایی که در اشکال و مرزهای سبک اینفوگرافیک تنظیم شده است ، آزمایش کنید. فلش ها و تقسیم کننده ها را برای هدایت جریان مقاله و توجه بیشتر خواننده برای مدت طولانی تر ایجاد کنید. برای نشان دادن آمار و موقعیت های جغرافیایی از نقشه ها و نمودارهای پای استفاده کنید. اینفوگرافیک مخصوصاً برای مجلات ورزشی ، تفسیری و مالی کار می کند. 

طراحی گرافیک

اگر شما در حال طراحی مجله ای برای محتوای به روز و سبک زندگی هستید ، چالش شما این است که یک طراحی رویایی ایجاد کنید. یک طراحی مینیمال یک بوم خالی عالی برای عکس های مد و ویترین های خرده فروشی است و برای طراحی چاپ بسیار ساده و شیک ، به روند آن ضربه می زند. 

عکس ها را کانون اصلی توجه خود قرار دهید ، به آنها امکان می دهد حداقل دو سوم هر صفحه را از آن خود کنند و آنها را با یک پس زمینه لخت سفید و یک تایپوگرافی سیاه غنی ، طرح بندی کنید . 

طراحی خفن

با قرار دادن تصاویر در موقعیت های متمرکز ، به طرح ها جذابیت بدهید. 

طراحی گرافیک عالی

به دنبال عکسهایی باشید که یک موضوع یا سبک خاص را به اشتراک می گذارند ، و مانند نمونه طرح زیر آنها را در صفحه گروه بندی کنید. این به چیدمان شما کمک می کند تا شیک ، زیبا و آرامش بخش به نظر برسید. 

طراحی گرافیک مجله

تایپوگرافی نقش بسیار مهمی در قرار گرفتن مجله شما در بازار و ایجاد هویت و روحیه دارد. سبک های Typeface می توانند ارتباط خاصی با مجلات مشهور داشته باشند. 

ما به مرور زمان شرط کرده ایم که سبک های خاصی را با ژانرهای خاص مجله مرتبط کنیم و شما می توانید هنگام طراحی مجلات شخصی خود از این مزیت استفاده کنید. 

بنابراین مثلاً بگویید که شما در حال طراحی مجله مد هستید . اگر می خواهید آن را گران تر ، لوکس تر و دلپذیر جلوه دهید ، می توانید از فونت های ظریف مانند Didot  یا Bodoni استفاده کنید . 

گرافیک

اگر می خواهید مجله شما خنک تر و جوان تر و پرطرفدار تر به نظر برسد ، می توانید یک فونت تمیز مانند MOAM91 استفاده کنید.

برای ورزش و عناوین تکنولوژی، سعی کنید از سری فونت serif موثر و جالب توجه مانند Sovereign، و یا اگر در حال طراحی عنوان تفسیری هستید از یک فونت قدیمی مانند  New Yorker استفاده کنید.

عکسها و رنگها ممکن است با هر شماره تغییر کند ، اما تایپوگرافی ثابت خواهد ماند ، بنابراین وقت بگذارید تا نوع شخصیتی را که می خواهید مجله خود داشته باشد در نظر بگیرید و تحقیقات خود را برای پیدا کردن متن مناسب که این ارتباط را انجام دهد ، انجام دهید.

گرافیک مجله

۸. عکس ها را به کانون اصلی تبدیل کنید

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که می توانید در مجله خود عکس های خیره کننده ای داشته باشید ، حتماً آن را به عنوان تمرکز اصلی چیدمان خود برجسته کنید. بیشتر افراد برای عکسها مجله می خرند و محتوای متن نقش پشتیبانی دوم را دارند.
مجلات مد و طبیعت ، مانند این الگوی مجله طبیعت ، اغلب طرح هایی را در اطراف یک عکس زیبا ایجاد می کنند.

طراحی جلد مجلهاز زدن تصاویر زیاد نترسید – وقف یک صفحه کامل به یک عکس واحد می تواند فوق العاده به نظر برسد.

طراحی مجلهشما لازم نیست که فقط به مرزهای مربع یا مستطیل محدود شوید. سعی کنید عکس ها را در قاب هایی با شکل دایره ای یا غیر معمول تنظیم کنید ، یا از Photoshop استفاده کنید تا پس زمینه را از تصاویر جدا کنید و انعطاف پذیری بیشتری برای قرار دادن در طرح بندی های شیک داشته باشید.
همچنین باید به این فکر کنید که چگونه می خواهید مجله خود را چاپ کنید و چگونه چاپ آن روی کیفیت عکس ها تأثیر می گذارد. بیشتر مجلات بر روی کاغذ با روکش براق چاپ می شوند. کاغذ با روکش براق در هنگام چاپ جوهر را به اندازه کاغذ مات جذب نمی کند و باعث می شود رنگ روی بالای کاغذ بنشیند و پر جنب و جوش و روشن تر به نظر برسد. اگر قرار است مجله شما پر از عکس باشد ، چاپ این مجله را با روکش براق در نظر بگیرید. این به طور کلی کمی مقرون به صرفه تر از مات است ، اما می توانید مقالات براق با وزن کم تهیه کنید که ارزش بهتری دارند و هنوز هم به چیدمانهای عکس شما پایان زیبایی خواهند بخشید.

۹. یک سبک جدید ایجاد کنید

یک مجله دارای طراحی خوب اجزایی دارد که در کل طرح ، از جلد تا جلد دیگر به اشتراک گذاشته می شود. این طرح موضوعی مشخصه یک مجله حرفه ای و با دقت در نظر گرفته شده است. 

طراحی خفن مجله

طراحی گرافیک مجله زیبا

گرافیک زیبا

جلد مجله

از این چک لیست استفاده کنید تا مطمئن شوید برخی یا همه این عناصر با طراحی مجله شما مطابقت دارند:

 • پالت رنگ (یک یا سه رنگ CMYK را انتخاب کنید و از آنها به طور مداوم استفاده کنید)
 • تایپوگرافی (استفاده از فونت و اندازه مناسب)
 • شکل و گرافیک (از همان شکل یا تصاویر و عناصر گرافیکی در سراسر مجله استفاده کنید)
 • رنگ پس زمینه 
 • سبک شماره گذاری صفحات

مجله شما چاپ خواهد شد و به مجموعه ای از دو صفحه گسترش می یابد.خواننده مجله را در صفحات جداگانه دریافت نمی کند. 

با در نظر داشتن این مورد در هنگام طراحی ، می توانید تجربه خواندن مجله خود را برای خواننده جذاب تر کنید.

نمونه طراحی گرافیک جلد مجله

اگر آثار هنری مجله خود را در Adobe InDesign ایجاد می کنید ، این موضوع کمتر است ، زیرا می توانید سند را در قسمت  (Facing Pages (File > Document Setup تنظیم کنید ، که این طرح را به “spreads خواننده” تبدیل می کند (در همان مقاله به عنوان خواننده در واقع مجله را بخواند). 

از نظر طراحی ، نباید از گرفتن محتوا در ستون فقرات مرکزی گسترش هراس داشته باشید. بیشتر مجلات کاملاً مناسب هستند ، به این معنی که صفحات به ستون فقرات چسبیده اند. برخلاف برخی از اشکال اتصال ، این بدان معناست که محتویاتی که به سمت لبه داخلی صفحه قرار دارند (لبه نزدیک به ستون فقرات) کمتر احتمال دارد که خیلی به داخل اتصال بکشند. قرار دادن مطالب در مقیاس کوچک مانند زیرنویس تصاویر یا متن مقاله بسیار نزدیک به لبه داخلی عاقلانه نیست ، اما مشکلی برای قرار دادن مطالب بزرگتر مانند هدر و تصاویر در لبه های داخلی پخش وجود ندارد. 

این الگوی ساده مجله از این تکنیک برای ایجاد اسپردهای زیبا استفاده می کند که عناوین و عکس ها را در هر دو صفحه گسترش می دهد.

طراحی مجله خاص

طراحی لوگو

هنگامی که یک پروژه طراحی مجله دارید ، حتماً به این نکات توجه کنید:
طراحی گرافیک
 1. از طرح های جلد خود خجالتی نشوید – برای جلب توجه و فروش بیشتر مجله ، از تایپوگرافی و عکس های جذاب ، تیز و خشن استفاده کنید.
 2. از یک پاپ رنگ استفاده کنید – این روشی شیک و ظریف برای جلب توجه است و برای عناوین ورزشی و فنی عالی به نظر می رسد.
 3. وقت خود را برای جذاب تر کردن مطالب خود صرف کنید – حتما دقت کنید که مطالب حرفه ای و جذاب در مجله قرار می دهید.
 4. عنوان خود را با تصاویر جذاب تر کنید – چه وکتور و چه گرافیک مصور به صورت دستی می توانند در دریایی از مجلات عکاسی قرار بگیرند.
 5. برای چاپ با اینفوگرافیها از سبک دیجیتالی استفاده کنید – این روش ساده و مؤثر در ارائه مقالات با متن زیاد به کار برده می شود.
 6. سبکهای مینیمال مد روز استفاده کنید – سبکهای ساده به درخشش موضوع مد روز کمک می کند.
 7. تایپوگرافی را به درستی انتخاب کنید – متن مناسب می تواند شخصیت خاصی به مجله شما بدهد.
 8. عکس ها را به کانون اصلی تبدیل کنید –عکاسی زیبا باید حداقل دو سوم مجله شما را به خود اختصاص دهد. حتماً آن را روی کاغذهای براق چاپ کنید تا از تصاویر خیره کننده نهایت استفاده را ببرید.
 9. یک سبک جدید ایجاد کنید – عناصر سازگار مانند رنگ ، شکل و تایپوگرافی را در کل مجله خود به کار ببندید تا حرفه ای به نظر برسد.
 10. بیشتر به توسعه محتوا توجه کنید – مجله خود را در دوزهای دو صفحه ای طراحی کنید و اجازه دهید محتوا در ستون گسترش یابد و یک طراحی همه جانبه ایجاد کند.

 

اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *