طراحی صنعتی

طراحی صنعتی

نمونه کارهای طراحی صنعتی

یک طراح چه کاری انجام می دهد؟

طراح کیست؟

طراحی صنعتی محصولات تولیدی مانند اتومبیل ، لوازم خانگی ، الکترونیک و اسباب بازی را توسعه می دهد. آنها هنر ، تجارت و مهندسی را ترکیب می کنند تا محصولاتی را که مردم هر روز از آنها استفاده می کنند ، بسازند. آنها در دفاتر و صنایع مختلفی کار می کنند. اگرچه آنها محصولات تولیدی را طراحی می کنند ،اما تنها حدود ۲۹٪ این طراحان مستقیماً توسط تولیدکنندگان استخدام می شوند.

طراحی‌ صنعتی (به انگلیسی: Industrial design) حرفه‌ای است که با خلق مفاهیم جدید در حوزه‌های مختلف زندگی انسانی سر و کار دارد. طراحی، برابرنهاده یا معادلی است که برای واژه Design انگلیسی به کار رفته‌است و Industrial design یکی از زیرشاخه‌های طراحی است.

در این مقاله می خوانیم:

طراح صنعتی کیست؟
طراح صنعتی چه کاری انجام می دهد؟
محل کار یک طراح صنعتی چگونه است؟

طراح چه کاری انجام می دهد؟

طراحی صنعتی

یک طراح صنعتی به طور معمول موارد زیر را انجام می دهد:

  • تحقیق در مورد افرادی که از این محصول استفاده می کنند و روشهای مختلفی که از این محصول استفاده می کنند
  • طراحی ایده ها و برنامه های کار
  • برای ایجاد مدل های مجازی از طرح های مختلف از نرم افزارهای استفاده می کند
  • هزینه های ساخت محصول را بررسی می کند
  • با متخصصان دیگر مشورت می کند که آیا طراحی های آنها هزینه های صرف شده را تامین می کند یا خیر
  • ایمنی ، ظاهر و عملکرد محصول را ارزیابی می کند تا ببیند یک طرح کاربردی است یا خیر
  • طرح ها را ارائه داده و نمونه های اولیه را برای تأیید کاربردی بودن آن به مشتری نشان می دهد 

طراحان صنعتی عموماً روی یک دسته خاص محصول متمرکز هستند. به عنوان مثال ، برخی تجهیزات پزشکی طراحی می کنند ، در حالی که برخی دیگر روی محصولات الکترونیکی مصرفی مانند رایانه یا تلفن های هوشمند کار می کنند. سایر طراحان ایده هایی را برای دوچرخه ، مبلمان ، لوازم خانگی یا اسنوبرد جدید اراِئه می دهند. آنها در نظر می گیرند که چگونه مصرف کنندگان ممکن است از یک محصول استفاده کنند و طرح های مختلفی را با مصرف کنندگان آزمایش می کنند تا ببینند هر ظراحی چگونه به نظر می رسد و چگونه کار می کند.

طراحان صنعتی غالباً با مهندسین ، متخصصان تولید و متخصصان بازاریابی همکاری می کنند تا دریابند که طرح های آنها اجرایی است و از تخصص حرفه ای همکارانشان در طرح های خود استفاده می کنند. به عنوان مثال ، طراحان صنعتی ممکن است با متخصصان بازاریابی همکاری کنند تا برنامه هایی را برای بازاریابی یک محصول جدید به مصرف کنندگان ارائه دهند.

رایانه ها ابزاری اساسی برای طراحان صنعتی هستند. آنها از نرم افزار CAD برای طراحی ایده ها استفاده می کنند ، زیرا رایانه ها اعمال تغییرات را آسان می کنند. اگر آنها برای تولید کنندگان کار می کنند ، ممکن است از نرم افزار طراحی صنعتی CAID برای ایجاد دستورالعمل هایی که توسط ماشین قابل خواندن می باشند استفاده کنند که به سایر دستگاه ها دقیقاً نحوه ساخت محصول را ارائه می دهد.

محل کار یک آنها چگونه است؟

 

طراح صنعتی

محل های کاری طراحان صنعتی معمولاً شامل تهیه جدول هایی برای ترسیم طرح ها ، اتاق های با تخته سفید برای بحث و مشورت با همکاران ، رایانه ها و سایر تجهیزات اداری جهت تهیه طرح ها و برقراری ارتباط با مشتریان می باشد. اگرچه آنها در درجه اول در اداره ها کار می کنند ، اما ممکن است به مراکز آزمایش ، مراکز طراحی ، محل های نمایش محصول به مشتری و مکان هایی که محصول تولید می شود، سفر کنند. اکثر طراحان صنعتی تمام وقت کار می کنند ، به خصوص اگر در کارخانه های تولید کننده ، شرکت های بزرگ یا شرکت های طراحی مانند: ریوال استخدام شوند.

بسیاری از طراحان صنعتی خود اشتغالی دارند یا برای بنگاه هایی که آنها را استخدام می کنند یا در سازمانهای دیگری که به خدمات طراحی صنعتی نیاز دارند ، کار می کنند. در این موارد ، طراحان صنعتی معمولاً عصرها یا آخر هفته ها را برای ملاقات با مراجعان تنظیم می کنند. علاوه بر این ، آنها ممکن است بخشی از وقت خود را صرف جستجوی پروژه های جدید یا رقابت با سایر طراحان برای عقد قرارداد کنند.

 

اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *