طراحی رزومه

نمونه کارهای طراحی رزومه

پانزده ایده کاربردی درطراحی قالب های رزومه

شما می خواهید بهترین طرح های رزومه کاری را انتخاب کنید ، اما ابتدا به این موضوع فکر کنید:

یک کتاب را به وسیله جلد شگفت انگیز آن برای آموزش به بچه هایتان قضاوت نکنید. خیلی بد است ، زیرا با واقعیت (چه در این جا و چه در هر زمینه دیگری از زندگی) بی ارتباط است.

 رزومه به نوشته‌ای گفته می‌شود که پیشینهٔ تحصیلی، مهارتی و شغلی و برخی جزئیات زندگی یک شخص در آن درج می‌شود تا شرکت‌ها و کارفرماها بتوانند با مطالعهٔ ان در مورد استخدام یک شخص تصمیم بگیرند.

وقتی به دنبال شغل جدید هستید ، مطمئناً مورد داوری قرار می گیرید و رزومه شما این پوشش خواهد بود.

درست همانطور که ناشران زمان بسیاری را در انتخاب بهترین طراحی جلد کتاب می گذرانند ، باید در طراحی یک رزومه نیز همان طور تلاش کنید.

چرا؟

از آنجا که یک طراحی رزومه خوب ، دو چیز را تضمین می کند:

یکی ، این که استخدام کنندگان را مجبور می کند که توجه بیشتری به آن نشان دهند.

دو ، اینکه تمام اطلاعاتی که می خواهید ارائه دهید قابل خواندن و یافتن آسان در یک لحظه می باشد.

 اگر هر یک از موارد فوق انجام نشد ،  باید با آن کار خداحافظی کنید.

احساس می کنید می توانید از برخی ایده ها و نکات طراحی رزومه حرفه ای استفاده کنید؟ جای مناسب پیدا کردید این مقاله به شما نشان می دهد:

بهترین الگوهای طراحی رزومه که تاکنون پیدا کرده اید.

ایده های الهام بخش برای طراحی رزومه حرفه ای شما.

نکات طراحی رزومه ای مؤثر که باعث می شود رزومه کاری شما بهتر از ۹ از ۱۰ مورد دیگر باشد.

راهنمای گام به گام نحوه ایجاد رزومه ای که برنده شغل رویایی شما باشد.

در زیر لیستی از طراحی های رزومه ای واقعاً جالب که در سراسر وب یافت می شود می بینید.

همه آنها روی عناصر مختلف طراحی متمرکز شده اند ، بنابراین تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. اما  همه آنچه که بهترین رزومه ها مشترک دارند را، دارند:

مطمئناً تمام این طرح ها استخدام کننده ها را از جای بلند میکنند!

آنها را بررسی کنید و ببینید چه چیزی آنها را بسیار چشم نواز می کند.

سر صفحه های رزومه

۱-Influx

طراحی رزومه

سایه تاریک هدر را به شدت از بدنه رزومه شما جدا می کند و باعث می شود اطلاعات تماس شما به راحتی اسکن شود و از دست نرود. ما آن را برای موقعیتهای شرکتی (شخصیت حقوقی) توصیه می کنیم.

۲- Bright & Light

طراحی رزومه

این یک نمونه عالی از چگونگی مخلوط کردن یک طرح رزومه کلاسیک و اصلی با یک هدر بزرگ و چشم نواز است که می تواند به رزومه شما یک لمس پویا و در عین حال حرفه ای ببخشد.

۳-Vintage & Classy

طراحی رزومه

این طرح رزومه وینتیج(قدیمی و کلاسیک) دارای یک هدر است که بلافاصله علامت حرفه ای و توجه جدی به جزئیات را نشان می دهد.

عناوین دسته چشم نواز

۴-Clean Resume

طراحی رزومه

“رزومه تمیز” موجود در بازار خلاق اثبات مستقیم دارد که حتی می توان رزومه های دو صفحه را وقتی عناوین دسته همانطور که باید مشخص می شوند به راحتی اسکن کرد.

۵-Modern

طراحی رزومه

تمپلیت رزومه کاری ما “مدرن” طراحی شده است تا اطمینان حاصل شود که استخدام کنندگان می دانند که هر قطعه اطلاعات در مورد شغل شما در کجا قرار دارد. عناوین این بخش شامل عناصر گرافیکی کوچکی هستند که نگاه خوانندگان را به سمت مکانی که می خواهید بروند هدایت می کند .

۶-Floral Resume

طراحی رزومه

این تمپلیت برای کسانی از شما طراحی شده است که ارزش تلفیق یک طرح رزومه خلاق با سادگی و خوانا بودن را دارند. این یک انتخاب عالی برای مشاغل در صنایع خلاق است.

اگر به دنبال یک کار خلاقانه هستید ، رزومه شما باید هنر و نبوغ شما را منعکس کند. اگر خیلی اساسی باشد و خسته کننده می شود ، استخدام کنندگان فرض می کنند که شما نیز اینگونه هستید.

با استفاده از ستون ها هیچ فضایی تلف نمی شود

۷-Clean & Clear

طراحی رزومه

نمونه بالا از دو ستون در بخش کار و آموزش استفاده می کند و این امکان را برای شما فراهم می کند که بتوانید رزومه خود را بدون داشتن نیاز دسته بندی مطالب خود به صورت یک صفحه حفظ کنید.

۸-Iconic not Laconic

طراحی رزومه

این تمپلیت ترکیبی بی نظیر از طراحی رزومه آموزنده و خلاق است. مناسب برای متقاضیانی که موقعیت های خلاق را در شرکت هایی با فرهنگ اداری نا مرتب هدف قرار می دهند.

۹-Symmetrical and Balanced

طراحی رزومه

این الگو از دو ستون متقارن برای کمک به شما در متناسب کردن آنچه می خواهید در یک صفحه قرار دهید ، استفاده می کند. این طرح رزومه ارجینال با وجود طرح غیرقابل معمول خود ، بسیار تمیز و خوانا است.

فضای سفید دوست شما است

۱۰-Slick and Simple (نرم و صاف)

طراحی رزومه

در نمونه یک تعادل مناسب بین یک طراحی رزومه معمولی ، رسمی و یک خلاقیت به وجود آمده است. فضای سفید زیاد باعث می شود که این مکان به راحتی مورد بررسی قرار گیرد.

۱۱-crisp (تُرد و تازه)

طراحی رزومه

این الگوی برای رضایت همه کسانی که از طراحی رزومه تمیز و بدون گرافیک زیاد قدردانی می کنند ، طراحی شده است. اگر انتظار دارید که استخدام کنندگان رزومه شما را چاپ کنند ، از این یکی استفاده کنید. بر روی کاغذ همانطور که روی صفحه نمایش می کند خیره کننده به نظر می رسد.

۱۲-No More Than Required (نه بیشتر از آنچه لازم است)

طراحی رزومه

یکی از مینیمالستیک ترین تمپلت های رزومه چشم نواز را برای شما به ارمغان می آورد که مشاهده خواهید کرد.

این یک طراحی رزومه کارآمد برای تقریبا همه صنایع ، از خلاق گرفته تا سنتی و همچنین برای اهداف آکادمیک خواهد بود. اگر می خواهید رزومه کاری خود را به سطح بالایی از حرفه ای بودن برسد از این طراحی رزومه استفاده کنید.

رنگ ها می توانند بلندتر از کلمات صحبت کنند

۱۳-Watercolor Triangle(مثلٍ آبرنگ)

طراحی رزومه

در حالی که کارفرمایانی که فرهنگ اداری محافظه کار را ترجیح می دهند ممکن است از هدر رنگی خوششان نیاید ، این یک نمونه از طراحی رزومه عالی برای شکار شغل در صنایعی که قانون مندی کمتری دارند است.

۱۴-High Contrast, High Reward (کنتراست بالا ، پاداش بالا)

طراحی رزومه
در این طراحی رزومه با کنتراست بالا ، رنگ سیاه ، سفید جدید است ، و نارنجی سیاه جدید است. با تقلید از طراحی وب سایت ها برای افراد کم بینا ، این یک الگوی بسیار طراوت است. استفاده از آن ممکن است کمی خطرناک باشد زیرا ممکن است هنگام چاپ به نظر عالی نرسد ، اما مطمئناً توجه را جلب می کند.

با تقلید از طراحی وب سایت ها برای افراد کم بینا ، این یک الگوی بسیار با طراوت است. استفاده از آن ممکن است کمی خطرناک باشد زیرا ممکن است هنگام چاپ به نظر عالی نرسد ، اما مطمئناً توجه را جلب می کند.

۱۵-Infographic Resume

(رزومه اینفلوگرافیک) اینفوگرافیک به نمایش داده‌ها با استفاده از چند نمودار و شکل در قالب یک تصویر گفته می‌شود.

طراحی رزومه

آیکون های آبی رنگ لمس خوش نمایی را به رنگ اضافه می کند ، اما  باقی طراحی زیبا و روشن است.

خوب ، بنابراین برخی از الگوهای طراحی رزومه عالی را مشاهده کرده اید. حال برخی از نکات اساسی طراحی رزومه را مرور می کنیم تا به شما کمک کنیم رزومه ای را ایجاد کنید که به شما بهترین مزیت را نشان دهد.

قرار است یک رزومه خوب طراحی شده جلوه خوبی برای اولین بار ایجاد کند.

اگر اولین تصور طراحی رزومه کاری شما کثیف یا غیرحرفه ای باشد – یک عامل به هم زننده معامله فوری است.

چه بخواهید رزومه کاری را در Word طراحی کنید یا از نرم افزار پیشرفته تر طراحی گرافیکی مانند InDesign یا Photoshop استفاده کنید ، برخی از قوانین چیدمان رزومه طلایی وجود دارد که برای طراحی یک روزمه خوب نیاز دارید.

به نکات برتر در زمینه طراحی رزومه ما نگاهی بیندازید .

  1. با انتخاب فونت مناسب شروع کنید

فونت انتخاب شده برای طراحی رزومه کاری شما باید حرفه ای و ظریف باشد .

مگر اینکه در مورد مهارتهای چاپی خود بسیار مطمئن باشید ، در کل رزومه خود به یک فونت بچسبید. اگر یک طراح حرفه ای هستید اما در غیر این صورت – ممکن است فونت های مختلف را برای سرصفحه یا عناوین بخش استفاده کنید که احتمالاً باعث می شود که رزومه کاری شما مانند یک دفترچه هشت ساله باشد..

انتخاب یک فونت اشتباه به خوبی می تواند شانس شما برای پیروزی در مصاحبه را خراب کند .

  1. حاشیه ها را تنظیم کنید

 سنگ بنای دیگر هر الگوی رزومه ای که به خوبی طراحی شده است می باشد.

برای هر طراحی رزومه حرفه ای ، مرزها باید برای هر چهار لبه یکسان باشند.

حاشیه های یک اینچی امن ترین انتخاب شماست. اگر احساس می کنید طراحی رزومه ای نرم و صاف را با فونت های کوچکتر و جسورانه تر انتخاب کرده اید ، احساس راحتی کنید که حاشیه های خود را تا یک نیم اینچ افزایش دهید این کار رزومه شما را زیبا و مینیمالیستی خواهد کرد.

  1. رزومه خود را به بخشهایی تقسیم کنید

 بسته به فرمت رزومه ای که انتخاب می کنید ، رزومه شما به بخش های مختلفی تقسیم می شود که هریک بر جنبه های مختلف شغلی شما متمرکز است. معمولاً بخش ها به ترتیب زیر سازماندهی می شوند:

اطلاعات تماس

خلاصه رزومه

تجربه کاری

تحصیلات

مهارت ها

بخش های اضافی

 

اگر می خواهید طراحی رزومه ای بی نظیر تری داشته باشید ، می توانید بخش های دیگری را اضافه کنید یا موارد فوق را دوباره سفارش دهید.

  1. سرصفحه رزومه را پاپ کنید

اگر هیچ هدفی برای رزومه کاری نداشته باشید ، با سلیقه ترین طراحی سر صفحه برای رزومه بی نتیجه خواهد بود. به کارت ویزیت خود فکر کنید..این موضوع به همان اندازه کت شلواری که می پوشید یا کیفی که می اندازید  ظاهر شخصی شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

نکات حرفه ای: طراحی سرصفحه رزومه کاری شما بسیار مهم است ، اما مطالب را فراموش نکنید. کلیه اصول اولیه را درج کنید: نام کامل ، عنوان حرفه ای ، آدرس ایمیل و شماره تلفن. سپس جزئیات دیگری را اضافه کنید – نمایه   LinkedIn (لینکدین یک شبکه اجتماعی براساس روابط تجاری‌ست) ، وب سایت شخصی یا پیوندی آنلاین به نمونه کارهایتان.

شروع کار با طراحی رزومه کاری شما سخت و دشوار است و بدتر از این ، با این همه بدتر ، مشکل در ابتدای کار ممکن است شانس شما را در تحت تأثیر قرار دادن کارفرمایان آینده خود پایین بیاورد.

    ۵.از عناوین واضح و روشن استفاده کنید

 برای طراحی رزومه چشم نواز ، عناوین خود را از بقیه متن متمایز کنید.

آنها را کمی بزرگتر از بدن رزومه خود قرار دهید. همچنین می توانید از انواع boldface استفاده کنید یا عناوین را در ALL CAPS تایپ کنید.

به این ترتیب ، در وقت استخدام کنندگان صرفه جویی می شود: آنها می دانند کجا به دنبال چه چیزی در رزومه کاری شما باشند.

  1. استفاده هوشمندانه از فضای سفید

 استخدام کنندگان باید هر روز صدها رزومه را مرور کنند. آنها از دیدن قسمتهای اطلاعاتی که تا حد امکان فضای کمتری دارند ، خسته شده اند.

 به خصوص اگر متقاضی کار شرکتی هستید ، از یک طرح رزومه تمیز استفاده کنید: طرح مینیمالیستی ، فضای سفید زیادی دارد. این یک کمک فوری برای استخدام کنندگان خواهد بود. مطمئناً مشتاق اند که وقت بیشتری را برای درخواست شما صرف کنند.

چگونه مطمئن شویم از فضای سفید به نفع خود استفاده کرده اید؟

به دنبال فاصله یک خط نباشید ، مگر اینکه بخواهید رزومه کاری شما مانند صفحات زرد باشد. فاصله را برای ۱.۱۵ یا ۱.۵ تنظیم کنید. اطمینان حاصل کنید که در کل طراحی رزومه شما سازگار است. قبل و بعد از هر بخش ، و همچنین بعد از هر ورودی ، فضایی را اضافه کنید.

نکته حرفه ای: مگر در مواردی که صراحتا از شما در یک مورد خاص خواسته شود ، از عکس در طراحی رزومه خود استفاده نکنید. شما به دنبال شغل هستید ، نه تاریخ.

  1. از Bullet Point(یک نشانه درتایپوگرافیاست ، نقاط در ابتدای هر سطر)  بیش از حد استفاده نکنید

 بالت پوینت ایده خوبی برای تجزیه متن و آسانتر خواندن آن است. هنگام توصیف مسئولیت ها و دستاوردهای حرفه ای خود یا لیست جزئیات مربوط به آموزش خود از آنها استفاده کنید.

 خود را به پنج نقطه گلوله در زیر هر ورودی محدود کنید. احساس می کنید کافی نیست؟ بله هست. به یاد داشته باشید که فقط در مورد جزئیات شغلی خود که مربوط به موقعیتی است که برای آن هدف دارید بنویسید.

استخدام کنندگان کل رزومه شما را نمی خوانند. آنها اطلاعات و کلمات کلیدی بسیار خاص آن را به طور سطحی می خوانند. اگر این شغل را می خواهید ، باید بدانید که دقیقاً همان چیزی را که به دنبال آن هستند به استخدام کننده بدهید. یاد بگیرید که چگونه این کار را در اینجا انجام دهید:

     ۸.رزومه خود را تا به اندازه ای که لازم است تهیه کنید (از نظر تعدا صفحات)

 در تلاش برای طراحی رزومه یک صفحه ای خود وسواس نداشته باشید. مختصر و مرتبط باشید ، اما جزئیات مهم را فراموش نکنید.

بیشتر نامزدها نمی دانند رزومه باید چند صفحه باشد . و اغلب به همین دلیل است که آنها برای یافتن شغل تلاش می کنند.

  1. رزومه خود را به صورت PDF ذخیره کنید

 فایل های PDF به شما کمک می کنند تا طرح رزومه خود را دست نخورده نگه دارید. شما نمی خواهید وقتی که در رایانه ای که نرم افزار ویرایش متن شما را اجرا نمی کند ، طراحی مجدد زیبایی رزومه شما را از بین ببرد، درست است؟

برای طرح های رزومه اینفوگرافیک یا سایر مواردی که با نرم افزار پیشرفته طراحی گرافیک تهیه شده اند ، PDF ها یک انتخاب مطمئن تر از فایل های JPG یا PNG هستند ، زیرا نمونه های دوم متن خام را استخراج نمی کنند.

طراحی رزومه

فقط یک چیز مهم دیگر:

قبل از ارسال رزومه خود ، توضیحات شغل را بررسی کنید تا مطمئن شوید که PDF ها پذیرفته می شوند. اگر اینطور نیست – یک رزومه در Word ارسال کنید. در هر صورت – همیشه بهتر است دو قالب فایل رزومه موجود باشد.

ارسال رزومه کاری خود با فرمت فایل اشتباه می تواند شانس شما برای گرفتن کار را از بین ببرد. اگر به درستی آن را دریافت نکردید ، ممکن است رزومه شما آزمون نرم افزار پیگیری متقاضیان (ATS) را پشت سر نگذارد.

 

اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *