طراحی دعوت نامه

9 نکته اساسی که در طراحی دعوت نامه باید بدانید

طراحی حرفه ای دعوت نامه

9 نکته اساسی که در طراحی دعوت نامه باید بدانید

طراحی دعوت نامه عروسی می تواند سخت باشد – کدام سبکی را انتخاب می کنید؟ از کدام فونت استفاده می کنید؟ آیا به دنبال زیبایی و ظرافت هستید؟ مهمتر از همه ، چگونه آن را برای زوج مورد نظر شخصی و ویژه کنیم؟

کارت دعوت دعوتنامه ‌ای است که برای میهمانان احتمالی یک میهمانی رسمی (مانند مجلس نامزدی، جشن عقد، عروسی یا عزاداری) ارسال می‌شود و از آنان رسما برای حضور در آن مراسم دعوت می‌گردد.

در این مقاله ، ۹ نکته برتر برای طراحی دعوت نامه های عروسی با استفاده از برخی از الگوهای زیبا را به عنوان نمونه برای شما بیان می کنم.
۱. یک سبک را انتخاب کنید

هر دعوت نامه یک سبک خاصی دارد ، یا شاید تلفیقی از چند سبک باشد.
اینها فقط برخی از سبک های طراحی هستند که برای دعوت نامه های عروسی کاربردی هستند:

  • سنتی و زیبا:  این سبک کلاسیک ، بی انتها و مناسب برای عروسی های رسمی و غیر رسمی است. شما با انتخاب این سبک زیبا و خوش ذوق ، ریسک زیادی نخواهید کرد. به یک دعوت نامه عروسی سنتی با فونت های اسکریپت ، حاشیه های گلدار و رنگارنگ فکر کنید.9 نکته اساسی که در طراحی دعوت نامه باید بدانید
  • Art Deco:  یکی از سبکهای قدیمی طراحی دعوت نامه است ، اما شیوه ای حرفه ای است ، که می توان آن را احساس  کرد. یک سبک دعوت هنری دکو ، مانند مثال زیر ، کیفیتی زیبا و متقارن را به نقش شما می بخشد و حاشیه ای کاملاً زرق و برق دار با طرح های هندسی جذاب و رنگ های مجلل مانند طلا و نقره را به دعوت نامه شما می افزاید. اگر با ظاهر آرت دکو جلو بروید ، ممکن است از کف پوش فلزی استفاده کنید.9 نکته اساسی که در طراحی دعوت نامه باید بدانید
  • Simple Retro:  این سبک را از طراحی های دهه ۱۹۵۰ الهام می گیرد ، اما پیچ و تاب مفصلی را در آن ایجاد می کنند ، و ظاهراً بسیار مناسب و “امروزی” به نظر می رسد. رنگ های جذاب، گرافیک های الهام گرفته از فونت ها ، پیچ و تاب های سرگرم کننده و غیررسمی را به این  دعوت نامه می افزایند .9 نکته اساسی که در طراحی دعوت نامه باید بدانید

انتخاب سبک ، مکانی عالی برای شروع کار طرح های شماست. حتی اگر سنتی را شروع کنید و پیچیدگی Art Deco را با یک فونت الهام گرفته از دهه ۱۹۲۰ بیافزایید ، مخلوط کردن برخی از ژانرهای سبک اصلی به دعوتهای شما شخصیت فوراً قابل تشخیص و متمایز می بخشد.

یک فونت می تواند طرح شما را خوب یا بد جلوه دهد. قدم به قدم از شیوه های سبک “قدیمی” دور شوید و صفحه هایی را پیدا کنید که ماندگاری بالایی دارند.

وقتی یک زوج چندین دهه بعد دعوت نامه های عروسی خود را بیرون می آورند ،اثار کلاسیک قدیمی و رسمی مانند کازلون خواهند بود و مثل فیلمنامه های زیبا مانند Allura  همیشه مناسب به نظر می رسند.

مگر اینکه عروسی با مضمون باشد ، این ممکن است زمان آزمایش یک فونت تازه نباشد. از فونت های گرانج ، نشانگر و قلم های پریشانی که ممکن است جالب به نظر برسند ، دور بمانید ، ان ها باعث می شوند که طرح های شما بیش از حد غیررسمی به نظر برسند.

به دنبال فونت هایی باشید که دارای وزن های متنوعی نیز باشند – ممکن است در یک وزن معمولی عاشق یک فونت خاص باشید ، اما مطمئن شوید که در دعوت نامه وزن های حرکتی و جسورانه ای نیز موجود است. بیرون کشیدن نام و مکان در وزنه های مختلف می تواند متن را تقسیم کند و باعث شود طراحی به صورت متعادل تر به نظر برسد. به عنوان مثال ، فونت Vakia در یک فیلم نامه اثری زیبا با طراحی بی رقیب است.

9 نکته اساسی که در طراحی دعوت نامه باید بدانید
۳. به مراحل تهیه آن فکر کنید

قبل از انتخاب طراحی دعوت خود ، باید چند موضوع عملی را در نظر بگیرید.
اولا ، ابعاد دعوت شما چه خواهد بود و آیا این تصویرگر یا منظره گرا خواهد بود؟

بیشتر دعوت ها طوری طراحی شده اند که درون یک پاکت استاندارد قرار بگیرند. اگر طرح خود را به چاپگر حرفه ای ارسال می کنید ، ممکن است آنها از پاکت نامه های اندازه استاندارد خود برای دعوت نامه ها استفاده کنند ، بنابراین اولین کار شما این است که با چاپگر خود در تماس باشید و از مشاوره آنها در مورد اندازه استفاده کنید.

اگر قصد دارید پس انداز خود را صرفه جویی کنید و پاکت نامه ها را تهیه کنید ، ابتدا باید این کار را انجام دهید و دعوت نامه خود را متناسب با اندازه پاکت نامه قرار دهید.فروشگاه های دعوت نامه عروسی دارای چندین اندازه کارت هستند که مطمئناً پاکت نامه های استاندارد دارند.9 نکته اساسی که در طراحی دعوت نامه باید بدانید

 

یک نکته دیگر – اندازه دعوت نامه نباید به اندازه پاکت نامه باشد، زیرا خیلی مناسب برای قرار دادندر داخل پاکت نامه نخواهد بود! اجازه دهید چند میلی متر اضافی حداقل در اطراف لبه پاکت وجود داشته باشد.

هنگامی که از ابعاد دعوت نامه خوشحال شدید ، می توانید تصمیم بگیرید که آیا طرح را به یک مکان عمودی یا منظره اختصاص دهید. هر دو می توانند زیبا به نظر برسند ، اما اگر با متن زیادی (مانند نام های طولانی یا آدرس مکان) سر و کار دارید ، ممکن است طراحی پرتره معقول تر باشد. شما نمی توانید متن طراحی را به آسانی در طرح منظره قرار دهید (نکته: توجه داشته باشید که تاریخ را ذخیره کنید و کارتهای RSVP در قالب منظره دوست داشتنی هستند).

9 نکته اساسی که در طراحی دعوت نامه باید بدانید
ثانیا ، باید توجه داشته باشید که دعوت نامه شما چگونه و کجا چاپ می شود. 

رویای پایان نامه؟ شما باید یک متخصص حرفه‌ای را پیدا کنید که راضی باشد که طرح را با محدودیت زمانی ، کمیت و قیمت مورد نظر خود تولید می کند.(می توانید طراحی دعوت نامه خود را به ریوال بسپارید)

جلوه های ویژه چاپی مانند چاپ براق نیز می توانند مورد توجه قرار بگیرند ، بنابراین به ان ها نیز توجه نمانید (به یاد بیاورید که اغلب ساده بهتر است!) و اگر می خواهید چیزی غیر معمولی داشته باشید ، بهترین خرید را انجام دهید.

طرح های گل دارای ظاهر جذابی هستند و اغلب با سبک های قدیمی همراه هستند.
من به شما اطمینان می دهم که گل ها می توانند مدرن به نظر برسند ، هنگامی که خوب تمام شود ، آن ها تعادلی عالی از عاشقانه و مدرنیته را مخلوط می کنند.

این دعوت عروسی گلدار ، تایپوگرافی مدرن را با گلهای زیبا و آبرنگ مانند ترکیب می کند. و پس زمینه آبی در مقابل رنگهای ظریف باقیمانده به یک تضاد کامل تبدیل می شود.

9 نکته اساسی که در طراحی دعوت نامه باید بدانید

و این دعوت نامه عروسی شیک نمونه ای کامل از گل فروشی هایی است که با پیچ و تاب مدرن اجرا می شوند. پس زمینه سیاه یک تضاد شیک با گل های سبک آبرنگ را در گلدان های نرم و سبزی ها ایجاد می کند. ویژگی ای که آن را مدرن می کند ، نه خسته کننده؟ به حداقل قاب سفید در اطراف مرز طراحی توجه داشته باشید. 

9 نکته اساسی که در طراحی دعوت نامه باید بدانید

حتی وقتی طرح رنگ معکوس شود ، قاب ساده که اکنون به رنگ سیاه است ، طراحی را به صورت پایه ای نگاه می کند و فوق العاده امروزی به نظر می رسد. 9 نکته اساسی که در طراحی دعوت نامه باید بدانید

۵- از عکاسی استفاده کنید

عکاسی در دعوت های عروسی بسیار مورد استفاده قرار نمی گیرد. به جای آن ، طرح ها تمرکز روی طراحی اسم یا تصویرگری دارند.

برای اینکه به دعوت نامه عروسی خود جلوه ای بی نظیر دهید ، عکس های مربوط به طرح را در نظر بگیرید. این امر همچنین می تواند دعوت های شما را مدرن و تازه جلوه دهد.حتی می توانید عکس عروس و داماد را نیز درج کنید .

9 نکته اساسی که در طراحی دعوت نامه باید بدانید 

برای اینکه طراحی خود را به ظاهر مدرن به نظر برسد، مانند این  طرح دعوت عروسی ساده در زیر ، عکس را به عنوان پس زمینه یا مرز قرار دهید . همچنین این امکان را به شما می دهد تا دعوت را قابل تنظیم و منحصر به فرد جلوه دهید، برای اینکه میهمانان دعوت نامه منحصر به فرد خود را دریافت می کنند، چرا از عکسهای مختلف در یک دسته از دعوت نامه ها استفاده نمی شود ؟

9 نکته اساسی که در طراحی دعوت نامه باید بدانید
۶. طرح خود در مرکز تراز کنید

وقت نوشتن متن برای دعوت نامه شما رسیده ، بهتر است از یک فرمول سنتی و آزمایش شده پیروی کنید. حتی اگر دعوت نامه های شما طراحی مدرن و غیر متعارف داشته باشند ، همچنان باید متن مورد نظر خود را به صورت متمرکز تنظیم کنید ، همانطور که در این دعوت نامه عروسی با الهام از دریا این اتفاق افتاده است.9 نکته اساسی که در طراحی دعوت نامه باید بدانید

چرا؟ تراز کردن متن به طور مرکزی باعث می شود متن بلافاصله رسمی تر و مهم تر به نظر برسد و دعوت را به عنوان چیزی مهم و قابل توجه متمایز کند. تکه های متن کوچکتر (به عنوان مثال نام ها و تاریخ ها) نیز وقتی تراز وسط قرار دارند ، منظم تر و زیبا تر به نظر می رسند.استفاده از متن خارج از مرکز ، باعث می شود که سرتیترها کمی زشت به نظر برسند.

بنابراین ، هنگامی که می خواهید متن را بر روی طرح خود تنظیم کنید ، مطمئن شوید که یک راهنمای عمودی را به بخش بدون استفاده در صفحه بکشید، از هر نرم افزاری که برای استفاده انتخاب کرده اید اطمینان حاصل کنید که تمام قاب های متن کاملاً متمرکز هستند.

همچنین می توانید سلسله مراتب را با استفاده از انواع وزن و اندازه فونت در بخش های مختلف اضافه کنید. سعی کنید نام زوج ها را به صورت italic با اندازه بزرگ ، تاریخ و زمان برگزاری این رویداد به صورت پررنگ تنظیم کنید (شما نمی خواهید کسی این را فراموش کند!) و موارد اضافی مانند کد لباس در اندازه کوچکتر و یک وزن سبک یا معمولی. در نظر بگیرید که بخش های مختلف متن را با استفاده از جداکننده ها از هم جدا کنید تا اطلاعات نیز خواناتر شود.
9 نکته اساسی که در طراحی دعوت نامه باید بدانید

۷. از رنگ بندی مناسب استفاده کنید

شما شگفت زده خواهید شد که چگونه تغییرات ساده در رنگ شما می تواند ظاهر دعوت نامه را تغییر دهد. رنگ یک روش عالی برای اضافه کردن شخصیت و تم به یک طرح کلاسیک و کاربردی است.

از این نمونه ارزشمند زمستانی دعوت نامه عروسی استفاده کنید . پس زمینه مات و آبی و متن واضح و سفید ، دنیایی به دور از زمینه سنتی سفید یا کرم با متن تیره است.
9 نکته اساسی که در طراحی دعوت نامه باید بدانید
رنگ های نمایشی دعوت برای عروسی زمستانی کاملاً مناسب است ، اما به راحتی می توان سایه های روشن تر برف را تغییر داد تا ظاهری کاملاً متفاوت ایجاد کند.

تأثیرات کنتراست بالای طرح های تک رنگ را نیز دست کم نگیرید. یک پالت سیاه و سفید می تواند به طور همزمان فریبنده ، کلاسیک و شیک به نظر برسد. برای ترکیبی از رنگ های فوق العاده ، لمس فویل های طلایی یا نقره ای را رها کنید.

هنگامی که از طرح اولیه دعوت خود ، از جمله متن ، گرافیک و حاشیه ها خوشحال شدید ، با ترکیب رنگ های مختلف آزمایش کنید و این گزینه ها را به زوج نشان دهید تا به آنها کمک کند تا تصمیم بهتری بگیرند. این دعوت رنگارنگ عروسی نشان می دهد که این سبک منحصر به فرد با بسیاری از ترکیب های مختلف رنگی موفق است.
9 نکته اساسی که در طراحی دعوت نامه باید بدانید
تغییر رنگ امری آسان است ، اما عناصر اصلی طراحی ممکن است برای بازاندیشی سخت تر باشند. اگر می خواهید برای مشتری یا دوست خود طراحی کنید انتخاب رنگ یک دروازه آسان برای فرایند طراحی است.

طرح های دعوت نامه کلاسیک همیشه زیبا خواهند بود و متناسب با طیف گسترده ای از رویدادها و سلیقه های شخصی است. مگر اینکه عروسی دارای یک موضوع قوی باشد ، یک طراحی سنتی واقعاً خوب کار خواهد کرد و اگر به زیبایی طراحی شود ، توسط زوج و میهمانانشان برای همیشه در یادها باقی می ماند. این دعوت نامه عروسی درجه یک دارای فونت های متن جذاب با عناصر گل است که برای هر عروسی کاملاً مناسب است.
9 نکته اساسی که در طراحی دعوت نامه باید بدانید
برای اینکه طرح کلاسیک خود را مدرن ، و نه خسته کننده به نظر برسانید ، سعی کنید عناصر زنانه و مردانه طرح را متعادل کنید. تقسیم کننده های خط مستقیم و بدون شلوغی و یک مرز هندسی به این طرح یک لبه مردانه می بخشد ، در حالی که ایتالیک های نوشتاری حس زنانه را به ارمغان می آورند.
چرا فقط یک عنصر غیر متعارف را به یک طرح کلاسیک دیگر معرفی نمی کنیم؟ برای ایجاد یک ظاهر پر زرق و برق به یک طراحی کلاسیک ،پس زمینه رابه یک پس زمینه تاریک تغییر دهید. 

از چه سبکی برای دعوت خود استفاده کنید ، سعی کنید این نکته را در نظر داشته باشید که این زوج چه کسانی هستند و سلیقه شخصی آنها چیست.

اگر شما برای عروسی خود دعوت نامه طراحی می کنید ، بعید است که این مسئله مشکلی ایجاد کند. اما اگر در حال طراحی برای یکی از بستگان ، یک دوست یا مشتری هستید ، سعی کنید از این کار اجتناب نکنید. افراد به عنوان متخصص و مشاوره می خواهند طراحان را راهنمایی کنند ، دعوت نامه های عروسی شخصی هستند و اگر می خواستند یک طرح گل پر جنب و جوش را بخرند و یک جرقه آرت دکو در دعوت نامه خود دریافت کنند به شدت ناامید می شوند!

یک راه خاص برای جلوگیری از این برخورد سلیقه ای این است که این زوج از همان ابتدا خلاصه ای را برای شما ارائه دهند. از آنها بخواهید که چه سبکی را دوست دارند (به عنوان مثال کلاسیک ، زیبا ، معاصر) ، و نمونه هایی از آنها را به آنها نشان دهید تا علاقه خود را نشان دهند و ایده بهتری از آنچه می خواهند به شما ارائه دهند. یک زوج که عاشق مد و مبلمان با الهام از قدرت هستند نیز ممکن است عاشق چیزی مانند این طراحی دعوت نامه عروسی یکپارچه با رویکرد حرفه ای باشند.

شما هرگز ترجیحات فردی یک شخص را نمی دانید ، مگر اینکه سؤال کنید درباره چیزهایی که دوست ندارند.
یکی دیگر از موضوعات مهم عملی که باید در نظر بگیرید بودجه زوج است و وقتی این طرح را در نظر گرفتید این موضوع را در نظر بگیرید – فویل طلا می تواند زیبا به نظر برسد اما برای زوج ها نیز می تواند گران باشد. به جای آن ، مانند این دعوت عروسی یکپارچهس با رویکرد ساده که دارای عناصر الگوی منحصر به فرد است ، یک طرح الگوی ساده را امتحان کنید .

9 نکته اساسی که در طراحی دعوت نامه باید بدانید

اگر از این ده نکته به عنوان نقطه شروع برای طراحی دعوت خود استفاده می کنید ، به خوبی در راه ایجاد دعوت نامه ای هستید که فوق العاده خاص باشد.

اگر هنوز احساس کمی سردرگمی می کنید، دوباره به برخی از الگوهای عالی ارائه شده در مقاله بالا نگاهی بیندازید. ببینید که کدام یکی از این موارد متناسب با خواسته شما است. همچنین می توانید طیف گسترده ای از الگوهای دعوت نامه عروسی را مرور کنید تا سبک مناسبی را برای کارت عروسی خود پیدا کنید.

 

اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *