طراحی بروشور

نمونه کارهای طراحی بروشور

ده نکته برتر در طراحی خلاقانه بروشور

طراحی بروشور

طراحی, بروشور

بروشور به انگلیسی: brochure به فارسی: دفترک یک کتابچه کاغذی چند صفحه ای (چند لتی) است که بیشتر برای تبلیغات مورد استفاده قرار میگیرد و در قالب جزوه یا پمفلت تا میشود.برشور یک سند تبلیغاتی است که در درجه اول برای معرفی یک شرکت،سازمان،محصولات یا خدمات و در درجه دوم اطلاع رسانی به مشتریان بالقوه یک کسب و کار استفاده میشود.بروشور ها را ممکن است در مکان های پر رفت و آمد شهر از افراد توزیع کننده دریافت کنید و یا در محل کسب و کار آن را مطالعه و دریافت کنید،البته در بسیاری از مکان ها ممکن است بروشور ها را ببینید و این ثابت میکند که بروشور ها هنوز هم محبوبیت و کارایی خود را دارند و نمیتوان از آن ها چشم پوشی کرد.

آیا می خواهید مطمئن شوید که طراحی بروشور شما توجه ها را جلب می کند؟ ما در اینجا توسط متخصصان یک سری نکات برای طراحی یک بروشور عالی جمع آوری کرده ایم.

اگر ترجیح می دهید از ابتدا با طراحی بروشور خود شروع نکنید ، مجموعه ای از قالب های بروشور عالی را در اختیار شما قرار می دهیم . اما اگر می خواهید کل مسیر را بروید و همه چیز را از ابتدا خلق کنید ، باید چیزی خلق کنید که بتواند در نوع طراحی شما افتخارآفرینی کند .

بنابراین ، با نکات برتر شروع می کنیم.

۰۱. قبل از شروع هدف خود را بشناسید

وقتی به فکر طراحی یک بروشور هستید ، از مشتریان بپرسید که چرا فکر می کنند که به یک بروشور احتیاج دارند؟ سپس از آنها بخواهید اهداف خود را تعریف کنند. بعضی اوقات آنها فقط یکی را می خواهند زیرا آخرین بروشور آنها کار نمی کند. اگر آنها خلاصه ای برای شما آورده اند ، قدمی به عقب بردارید و دقیقاً ببینید که آنها به دنبال چه هستند.

طراحی بروشور: ژاپن

شما وقتی به فکر طراحی یک بروشور هستید ، به فونت های زیادی احتیاج ندارید – فقط یک فونت ، عنوان ، زیر عنوان و متن کپی. اما ما همیشه این را می بینیم: مردم فکر می کنند که نیاز به یک فونت عنوان دارند که قبلاً کسی از آن استفاده نکرده است. مشتری معمولاً بر روی قلم ها صدر می زند زیرا آنها اغلب هویت شرکتی را در حال حاضر دارند.

۰۳. از سهام کاغذ خود استفاده کنید

قبل از قرار دادن قلم به دفترچه یادداشت ، در مورد سهام کاغذ صحبت کنید. اگر در حال کار برای مشتری هستید ، بپرسید که آیا آن باید استاندارد A4 باشد. به عنوان مثال آنها را با استفاده از کاغذ بدون پوشش در نظر گرفته اید یا خیر.

۰۴. یک کپی از کار خود دریافت کنید

طراحی بروشور: نسخه خود را درست بگیرید

شاید نشنیده باشید ، اما کپی عالی برای طراحی بروشور بسیار مهم است

تهیه یک نسخه کپی اغلب کم ارزش ترین عنصر در طراحی بروشور است. بسیاری از مردم درک نمی کنند که کپی باید به عنوان بخشی از مفهوم کلی طراحی در نظر گرفته شود. در مرحله اولیه هر پروژه طراحی بروشور ، با کپی کردن آن را آزمایش کنید تا ببینید آیا نیاز به پردازش مجدد دارد یا خیر. عناوین چیزی نیستند که بعداً مورد استفاده قرار گیرند.

۰۵. خوانندگان را اول قرار دهید

طراحی بروشور

باروک در جشنواره Edge هدفش دستیابی به مخاطبانی که به طور سنتی به موسیقی کلاسیک گوش نمی دادند،بود. بنابراین باکستر و بیلی یک بروشور برای بازتاب این مورد طراحی کردند.

هنگام فکر کردن درباره نحوه طراحی یک بروشور ، هدف نهایی را در ذهن داشته باشید. آیا این بروشوری است که در پاسخ به درخواست های ارائه شده در وب سایت منتشر می شود؟ آیا یک نمایشگاه در نمایشگاه است یا یک بروشور پشت پرده؟ وقتی کسی آن را باز کند ، چه چیزی برای آنها می گوید؟ برای آن شخص طراحی کنید ، نه برای خودتان.

۰۶. از عبارات ساده استفاده کنید

طراحی بروشور: عبارات ساده

مفاهیم را روشن و ساده بیان کنید

شما می خواهید بدانید که چگونه یک بروشور درست کنید ، درست است؟ بعضی اوقات ایده های ساده بهترین هستند. اگر مشتری تصمیم گرفته است که بسیاری از تصاویر برای رسیدن به نکته ای خاص در بروشور اضافه شوند ، احتمالا بهتر است این تصاویر را دور بیندازید. راه حل این است که به جای آن از یک پوشش چاپی استفاده کنید و درمورد آنچه می خواهند بیان کنند ، یک عبارت کاملاً دقیق بیان کنید.

۰۷. قلم را روی کاغذ تنظیم کنید

لایه های طرح را از هم جدا کنید و برای شروع ایده های طراحی و ترسیم را امتحان کنید. به جای این که برای مدت کوتاهی از آن استفاده کنید ، تمام ایده های خود را با افرادی در میان بگذارید و سپس سه مفهوم را ارائه دهید تا ببینید مشتری کدام یک را بیشتر می پسندد.

۰۸. آنچه را که کارایی دارد،نگه دارید

طراحی بروشور: Bafta 2016

طراحی بروشور خیره کننده Human After All برای جوایز فیلم BAFTA 2016

برای اینکه بروشور شگفت انگیز جلوه دهید،سعی نکنید متفاوت باشید،به عنوان مثال ، بیشتر طراحان تنها از ۱۰ تا ۲۰ فونت در بسیاری از پروژه هایی که روی آن کار می کنند استفاده می کنند. دلایلی وجود دارد که چرا Helvetica زیاد استفاده می شود ، و اینکه Rockwell یک فونت عنوان خوب است.

۰۹. اولین تاثیر را عالی ایجاد کنید

طراحی بروشور: تأثیر بگذارد

شما باید با طراحی بروشور خود تاثیر خوبی را ایجاد کنید

طراحی بروشور باید با آنچه مشتری به عنوان یک تجارت انجام می دهد متناسب باشد. موسسات خیریه بروشورهای لوکس نمی خواهند که مردم فکر کنند که پول زیادی را برای آنها هزینه کرده اند ، در حالی که ممکن است یک محصول جدید به یک بروشور نیاز داشته باشد که از غرفه نمایشگاهی شگفت انگیز به نظر برسد.

۱۰. تصاویر را به درستی دریافت کنید

برای اینکه یک بروشور جذاب بسازید ، به عکس های خوب نیاز دارید. اگر از تصاویر استوک استفاده می کنید، سعی کنید تصاویری پیدا کنید که به نظر نمی رسد تکراری باشد. هرگز گوشه ها را قطع نکنید.

 

اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *